WIPRO otwiera nowe biuro w Gdańsku i daje pracę!

15 Lut

11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Biuro zajmuje obecnie powierzchnię 2500 metrów kwadratowych, a pracuje w nim 150 osób. W planach firmy na ten rok jest zatrudnienie kolejnych 200 osób i dwukrotne zwiększenie wynajmowanej w Alchemii powierzchni.

– Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy ambitny plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – mówi Jacek Fijałkowski, Dyrektor Zarządzający na Polskę.

Nowa jakość na rynku IT

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., notowanego na giełdzie nowojorskiej, globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. Firma na całym świecie zatrudnia ponad 160 000 pracowników obsługujących ponad 1000 klientów, w tym blisko 100 z 500 największych firm na świecie. W 2015 roku firma osiągnęła przychody w wysokości 7,5 mld dolarów. W Polsce Wipro obecne jest od 2008 roku, prowadząc obecnie działalność w 2 własnych centrach zlokalizowanych w Warszawie i Gdańsku oraz kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. Wipro postrzega Polskę jako strategiczną lokalizację dla rozwoju swojej działalności w regionie.

Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – stwierdza Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Gdańskie centrum Wipro zatrudnia obecnie 150 osób pracujących w 18 różnych językach, obejmując zasięgiem ponad 20 różnych krajów z obszaru Unii Europejskiej oraz wschodnich sąsiadów Polski. Oddział realizuje aktualnie 4 złożone projekty, a kilka kolejnych jest w fazie przygotowań.

Kolejne miejsca pracy

Przedstawiciele firmy Wipro zapowiedzieli bardzo dynamiczny rozwój firmy na polskim rynku w najbliższych latach. Tylko w tym roku planują zatrudnić w Gdańsku kolejnych 200 pracowników zwiększając też dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.). Zobowiązanie firmy dotyczące całego kraju jest jeszcze większe. Do końca 2017 roku zatrudnienie w całym kraju ma zwiększyć się do poziomu 1000 osób.

Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Gdańska.

Firma poszukuje świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków i specjalizacji (m.in. księgowości i finansów, IT, obsługi klienta), znających języki obce, głównie europejskie. Zapewnia im odpowiednie szkolenia i kursy przygotowujące do wykonywania właściwych obowiązków, do których należą m.in. zarządzanie aplikacjami i ich rozwojem, rozwój i utrzymanie infrastruktury sprzętowej czy zarządzanie bezpieczeństwem danych. Działania dotyczą także wsparcia użytkowników systemu, zarówno na poziomie podstawowym, jak i bardziej zaawansowanym, wymagającym ingerencji w aplikacje i dokonania zmian umożliwiających bezproblemowe użytkowanie. W obszarze aktywności firmy są również usługi finansowo-księgowe, jednak związane z bardziej zaawansowanymi rozliczeniami, np. pełną księgowością czy podatkami. Wymaga to znacznie większej wiedzy z tego zakresu i jest też okazją do rozwoju dla osób, które z tym obszarem zetknęły się już wcześniej. W zakresie zainteresowania Wipro są też osoby z większym doświadczeniem, które będą w stanie uczestniczyć w bardziej zaawansowanych projektach biznesowych. W tym roku firma zamierza też uruchomić Wipro Academy, projekt umożliwiający podnoszenie swoich kompetencji zawodowych i ułatwiających karierę w jej środowisku i obszarze działania.

wip2

Przestrzeń na miarę wyzwań

Nowa siedziba Wipro mieści się z wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia w Gdańsku (II etapie). W grudniu ub. roku budynek ten został uznany za najlepszy Nowy Biurowiec Roku w Polsce podczas prestiżowego konkursu Eurobuild Awards 2015. Cała inwestycja realizowana jest w IV etapach, a oprócz nowoczesnej powierzchni biurowej kompleks oferuje też najbardziej pożądane na rynku usługi towarzyszące. W ramach I etapu powstało m.in. największe w Trójmieście centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, saunami, klubem fitness, halą sportową, strefą wspinaczki oraz dwupoziomowa restauracja. Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji, który będzie największym powierzchniowo budynkiem biurowym w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 36 tys. mkw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji aż 3 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2017 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.