Wenusjanki na świątecznie. Moc prezentów i garść inspiracji

19 Gru

17 grudnia, w hotelu Golden Tulip w Gdańsku, odbyła się czwarta konferencja Wenusjanek. Te niezwykłe kobiety po raz kolejny oczarowały i wprowadziły widownię w cudowny nastrój.

Wenusjanki to przede wszystkim kobiety przedsiębiorcze, które mają na swoim koncie wiele sukcesów. Inspirują i zachęcają do działania. Każde spotkanie Wenusjanek oparte jest na podobnym schemacie. Przedstawiane są trzy prelekcje z dziedziny biznesu, zdrowia, urody i sportu oraz inspiracji. Na końcu odbywa się loteria wizytówkowa, w której do wygrania są cenne nagrody od partnerów i sponsorów – wyjaśnia Katarzyna Sempołowicz–Lipska.

Jako pierwsza przedstawiła się Magda Beneda, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, trójmiejski grafik i artysta. Swoją przygodę zaczynała od pracy w reklamie, a obecnie prowadzi własną galerię i pracownię artystyczną w jednym – Atelier. Pomysł na biznes przywiozła z Londynu, w którym widziała, jaki sukces odniosły galerie sztuki, w których artysta nie tylko wystawia swoje dzieła, ale również je tam wykonuje.

W ostatnim czasie zajmuje się wykonywaniem pamiątkowej porcelany, na której znajduje się krajobraz Gdańska, Sopotu czy Gdyni. Pomysł na tego rodzaju oryginalną pamiątkę powstał z braku na rynku indywidualnych, niecodziennych pamiątek z Trójmiasta.

Moim konceptem było stworzenie gotowego upominku, który możemy wręczyć bliskiej osobie. Przede wszystkim stawiam na użytkowość moich wyrobów, można je śmiało zmywać w zmywarce –mówiła.

Biznes, który prowadzi wymaga wiele pracy, ale daje ogromną satysfakcję. Należy nauczyć się samodzielnie podejmować decyzje oraz czerpać inspiracje od ludzi i ich niezwykłych historii, które inspirują do tworzenia obrazów.

Iwona Ziemianowicz, właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi opowiadała o zimowej pielęgnacji skóry, radziła jak przetrwać różnicę temperatur zimą.

W grudniu nie należy robić inwazyjnych zabiegów. Natomiast nawilżamy, rozświetlamy i wygładzamy skórę. Polecam zabieg oxybrazji, delikatny peeling, który nawilża i rozświetla cerę. Również przyjemnym i skutecznym zabiegiem jest fala radiowa, która podgrzewa tkankę i działa przeciwzmarszczkowo – zalecała Iwona. – Do noworocznych postanowień powinnyśmy dodać wyszczuplenie, depilowanie ciała oraz eliminację problemów skórnych. Zabieg endermologii pomaga w walce z cellulitem, a nowy na rynku specjalistyczny bandaż Dr Wrap sprawia, że skóra jest gładka i naprężona.

W przerwie między ostatnią prelekcją połączoną z pokazem nastąpiła zabawa networkingowa. Wenusjanki mogły się bliżej poznać i wymienić wizytówkami.

Organizatorki Wenusjanek - fot.  FionaCwiet Beata Gamrat&Adam Kwiatkowski
Od lewej: Magdalena Koszper, Magdalena Tęga, Katarzyna Sobiepan, Dorota Pachwicewicz-Kiełb, Katarzyna Sempołowicz-Lipska, Anita Kijanka, Beta Markunas, Valentina Pokrovskaya – fot. FionaCwiet Beata Gamrat&Adam Kwiatkowski

Andrzej Jodełko, trójmiejski fryzjer i stylista oraz wizażystka Anna Żywiecka podzielili się propozycjami na nadchodzący karnawał oraz doradzali co robić, a czego nie robić w codziennej pielęgnacji włosów i cery.

W nadchodzącym roku najmodniejszy jest błysk. Obowiązkowym elementem makijażu jest brokat oraz rozświetlona twarz. Jednak – co najważniejsze – pamiętamy, że makijaż nie może postarzać – radziła Anna Żywiecka. – Pielęgnacja włosa jest także niezwykle ważna. Szczególnie zimą powinnyśmy je mocno nawilżać maskami czy też kuracjami odżywiającymi.

W tym sezonie jeśli chodzi o stylizacje włosa to modne jest wszystko. Począwszy od loków, które dodają objętości, a skończywszy na upięciach czy warkoczach. Próbujmy dostosowywać trendy do siebie, tak aby czuć się dobrze we własnej skórze – twierdził Andrzej Jodełko.

Podczas dzielenia się z uczestniczkami tajnikami fryzjerstwa i makijażu, Andrzej wraz z Anną czesali i malowali modelkę. Efekt był piorunujący, zakończył się efektownym upięciem loków i wieczorowym makijażem, uwiecznionym czerwoną szminką.

Świąteczne spotkanie Wenusjanek zakończyła loteria wizytówkowa. Do wygrania były cenne nagrody m.in. voucher na wizytę u Andrzeja Jodełki, brunch w hotelu Golden Tulip, zabieg w Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi oraz wiele innych nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia.

Poznałam wspaniałe, inspirujące dziewczyny. Chciałabym, żebyście pozostały z nami na dłużej – tymi ciepłymi słowami organizatorka Katarzyna Sempołowicz-Lipska zakończyła czwarte spotkanie Wenusjanek.

Fot.tyt. FionaCwiet Beata Gamrat&Adam Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.