Startup po berlińsku. Spotkanie w PPN-T

27 Mar

Jak stworzyć własny startup w Berlinie oraz jak żyje się młodym przedsiębiorcom w niemieckiej stolicy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą młodzi gdyńscy startupowcy, którzy za Odrą postanowili rozwijać własny biznes. Spotkanie odbędzie się 31 marca w gdyńskim PPN–T. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

O swoich doświadczeniach w prowadzeniu startupu opowiedzą Kamil i Paulina Walkowiak, którzy swój pomysł na biznes rozwijali wcześniej w coworkingu Strefy Startup Gdynia. Od dwóch lat mieszkają oni w Berlinie, gdzie prowadzą firmę z branży IT. Paulina i Kamil przez dwa lata pracowali u nas nad swoim biznesem. Teraz przyjeżdżają w odwiedziny, by podzielić się swoimi doświadczeniami jak kreować startup w stolicy Niemiec – mówi Katarzyna Gajewska ze Strefy Startup Gdynia.

Obecnie wiele firm szuka dla siebie miejsca na rynkach zagranicznych. Spotkania z praktykami, którzy prowadzą swą działalność za granicą, dają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy o funkcjonowaniu przedsiębiorstw w innych krajach. – Nasi goście będą opowiadali o specyfice pracy w Niemczech, możliwościach, jakie tamtejszy rynek daje polskim firmom. Ze względu na bliskość Berlina oraz dogodność połączeń komunikacyjnych, wiele biznesów szuka możliwości rozwoju za naszą zachodnią granicą. Znajdują tam partnerów biznesowych i klientów, ponieważ rynek niemiecki jest niezwykle chłonny. Spotkanie może zainteresować wiele osób pragnących szukać potencjalnych nisz na rynku, czy nowych klientów – wyjaśnia Katarzyna Gajewska.

Jednym z celów spotkania jest ukazanie potencjału, który drzemie w młodych przedsiębiorcach. – W samym Parku nie trzeba długo szukać firm, które z powodzeniem konkurują na rynkach międzynarodowych. Nasi programiści i twórcy są równie zdolni, jak ich zagraniczni koledzy – dodaje Katarzyna Gajewska.

Spotkanie z Pauliną i Kamilem Walkowiak odbędzie się w piątek 31 marca o godz. 12.00 w coworkingu Strefy Startup Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek III).

Wstęp jest wolny, rejestracja uczestników na stronie internetowej.  

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.