Skrzydła Biznesu 2013 – Gala

28 Wrz

W gdańskim hotelu „Hilton” odbyła się czwarta już konferencja biznesowa „Skrzydła Biznesu 2013”. Idea odnosi się do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw i ma na celu wsparcie rozwoju  tego sektora w czasach problemów gospodarczych. Przy wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej, eksperci starali się pokazać najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania w trudnych dziedzinach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Pierwszym z tematów było skuteczne zarządzanie finansami we własnym biznesie – poruszono tutaj niezwykle palący obecnie problem – czyli nieterminowych dłużników. Brak zapłaty za wykonaną usługę czy sprzedany towar może skutkować utratą płynności finansowej,  popadnięciem w długi. Jak temu zaradzić informował przedstawiciel Krajowego Rejestru Długów (KRD miał też swoje stoisko przed salą konferencyjną, można było tam uzyskać informacje dotyczące zasad sprawdzania kontrahentów i odnajdywania dłużników

W kwestii energetycznej odbyła się żywiołowa debata z udziałem publiczności, dotycząca nowoczesnych rozwiązań energetycznych dla firm. Przedstawiciele m.in. PKP Energetyka, Agencji Rozwoju Pomorza i Urzędu Regulacji Energetyki, poruszali kwestię oszczędności energetycznej. Przez publiczność poruszone zostały również kwestie prawne, związane zarówno z samą energią, jak i kwestią stawiania słupów sieci elektrycznej na terenach prywatnych. W części poświęconej finansom odbyła się jeszcze prezentacja dotycząca kart płatniczych jako sposobu zapłaty bezgotówkowej.

skrzydla3

Sporym zainteresowaniem cieszyło się też szkolenie dla sektora MSP, dotyczące przewodzenia w firmie. Miało ono na celu przedstawienie nowoczesnego stylu zarządzania zasobami ludzkimi, „ocieplenia” relacji między pracodawcą a pracownikami, a także panowanie nad emocjami. Prowadził je charyzmatyczny prezes zarządu Brian Tracy International, Robert Kozak. Odbyło się również szkolenie dotyczące ochrony i przechowywania informacji niejawnych oraz oszczędności z tym związanych. Ostatnią kwestią poruszoną na konferencji były prawo i podatki w sektorze MSP. O nich też rozgorzała żywa dyskusja.

Skrzydła Biznesu to inicjatywa mająca pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom w optymalnym działaniu na rynku polskim i zagranicznym. Z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych, coraz więcej firm zgłasza się także do rankingu, który wskazuje najlepiej działające przedsiębiorstwa. Z pewnością warto już myśleć o zapisaniu się na kolejną, przyszłoroczną konferencję. Prócz merytorycznych porad i rankingu, w kuluarach można również nawiązać cenne znajomości, w przyszłości mogące procentować w biznesie.

Nasz portal miał przyjemność i zaszczyt patronować konferencji, zorganizowanej przez Dziennik Gazeta Prawna.

skrzydla2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.