Salon Mediatora zaprasza na swój jubileusz!

12 Wrz

Już od roku spotykamy się podczas cyklicznych dyskusji poświęconych mediacji, mediatorom, współpracy pomiędzy mediatorami a sędziami, prokuratorami, adwokatami oraz radcami prawnymi. Wspólnie zastanawiamy się co zrobić aby rozpowszechnić mediację i spopularyzować ją wśród społeczeństwa.

W spotkaniach „Salonu Mediatora” uczestniczą przedstawiciele adwokatury, izb notarialnych i radcowskich, sędziowie, policjanci, prokuratorzy.

Salon jest otwarty również dla wszystkich, którzy interesują się mediacją, którzy chcą poznać zawód mediatora i współtworzyć trójmiejskie środowisko mediacyjne.

Siódme spotkanie „Salonu Mediatora” poświęcone będzie współpracy z  mediatorami i wykorzystaniu mediacji w pracy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji świadczących nieodpłatną pomoc prawną.

Podczas dyskusji postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzenie mediacji w sprawach z zakresu przemocy domowej, nie tylko tej fizycznej ale i psychologicznej oraz ekonomicznej ma sens i czy jest właściwe.

Gośćmi specjalnymi jubileuszowego SM będą: pani Agnieszka Rękas, członek Społecznej Rady do spraw ADR przy Ministrze Sprawiedliwości, reprezentująca Ministerstwo Sprawiedliwości, Wydział ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem i ds. Promocji Mediacji, przedstawicielka Centrum Praw Kobiet oraz pani Beata Tarnawska-Domalewska z biura pełnomocnika terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele trójmiejskich MOPS’ów, fundacji oraz stowarzyszeń, stykający się w swojej pracy z problemami osób korzystających z pomocy prawnej i psychologicznej.

Zgodnie z agendą siódmego „Salonu Mediatora” wrześniowe spotkanie przedstawia się następująco:

10.00 – 10.15 powitanie przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku gości i uczestników
10.15 – 10.30 jubileusz „Salonu Mediatora” – podsumowanie dotychczasowej działalności,
10.30 – 11.00 wypowiedzi przedstawicieli zaproszonych Gości,
11.00 – 12.00 dyskusja moderowana ”Mediacja jako narzędzie wspierające działania instytucji i organizacji udzielających wsparcia osobom korzystającym z bezpłatnej pomocy prawnej. Wady i zalety”
12.00 – 12.30 podsumowanie spotkania i rozmowy w kuluarach.

Na „Salon Mediatora”  zapraszamy  17 września 2013 roku w godzinach 10.00 – 12.30 w sali nr 157 Sądu Okręgowego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 30/34. Wstęp wolny.

Patronem honorowym SM jest Sąd Okręgowy w Gdańsku. Patronami medialnymi są: http://www.radiogdansk.pl/ i portal http://my3miasto.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.