Radość programowania. Software Talks

28 Wrz

Trójmiasto to popularne, chętnie wybierane przez duże firmy IT miejsce do rozwijania swojego biznesu. Co roku przybywa tu filii wielkich graczy zagranicznego rynku usług informatycznych.  Najbliższe spotkanie dla praktyków i miłośników programowania odbędzie się w dn. 29.09 /czwartek godz. 17.00 – Inkubator Starter w Gdańsku, ul. Lęborska 3b.

Takie podejście do pracy przyniosło rezultaty i w PGS Software pracuje grono wybitnych specjalistów potrafiących natchnąć innych swoją wiedzą i doświadczeniem. By nie zmarnować takiego potencjału firma organizuje cykl spotkań zwanych Software Talks, gdzie fachowcy dzielą się wiedzą z innymi pracownikami IT, ale także ze studentami.

Duże zainteresowanie najbliższym spotkaniem (29 września w Gdańsku w Inkubatorze STARTER) pokazuje, że osoby interesujące się programowaniem chcą rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, słuchać najlepszych fachowców -praktyków – mówi Paweł Krzywniak, szef developmentu w Gdańsku.

O czym będzie najbliższe Software Talks ? – Zaczniemy od 16 zasad programowania obiektowego – pod batutą pogromcy smoków Pawła Zajączkowskiego. Potem Piotrek Konieczny z Niebezpiecznika te zasady złamie i udowodni, że wszystko można zhakować – dodaje Krzywniak.

Dobra kawa to nie wszystko
W biurowcu TRYTON- gdańskiej siedzibie PGS Software, jak przystało na nowoczesne biuro standard pracy jest bardzo wysoki. – Mamy jednak świadomość, że to nie tylko świetne warunki socjalne, atrakcyjne benefity dla pracowników decydują o wyborze przez młodych ludzi pracy w naszej firmie. Tak naprawdę najbardziej doceniane prze nich jest to, że mogą pracować nad ciekawymi, inspirującymi i wymagającymi zadaniami programistycznymi, a co najważniejsze być w tym samodzielnymi i kreatywnymi „jednostkami twórczymi”. U nas odczuwają autentyczną satysfakcję z rozwiązywania trudnych problemów i jak sami często mówią – ta praca to dla nich „fun”. Nawet bardzo młodzi programiści mają możliwość rozwoju swoich umiejętności i wiedzy pod okiem najlepszych fachowców tak, by stać się wysokiej klasy profesjonalistami w swojej „zawodowej działce – zgodnie przyznają managerowie z PGS Software.

Firma oferuje pracę z wykorzystaniem najnowszych metodologii, technologii, frameworków, narzędzi do tworzenia oprogramowania zarówno aplikacji cloudowych (w tym FaaS/Serverless), webowych jak i mobilnych.

Gdański zespół – podobnie jak pozostałe oddziały firmy w Rzeszowie i Wrocławiu zajmuje się tworzeniem nowoczesnych aplikacji wykorzystywanych w różnych branżach m.in. finansowej, e-commerce, social media i wielu, wielu innych. Ze względu na świadczenie usług głównie na rynkach brytyjskim, niemieckim i skandynawskim, na co dzień pracownicy posługują się językiem angielskim.

Przeważnie wykonujemy całe informatyczne projekty. Działamy w zgodzie z metodyką DevOps – zajmujemy się całością procesu powstawania oprogramowania, deploymentem, oraz monitorowaniem – mówi Paweł Gurgul, dyrektor zarządzający PGS Software.

W portfolio PGS Software, liczącym ponad 1000 zrealizowanych projektów, znaleźć można duże platformy e-commerce oraz ERP, ale i serwis dla DJ’ów, eksperymentalną sieć społecznościową czy algorytm do wykrywania bąbelków powietrza wewnątrz turbin elektrowni wiatrowych.

Udało nam się zbudować wspaniały zespół. Przecież to nie ja z bratem (założycielami firmy jest rodzeństwo) piszemy programy, które firma sprzedaje i nie kontaktujemy się codziennie z klientami. Za jeden z naszych największych sukcesów uznaję to, że daliśmy tak dużo władzy pracownikom – podkreśla Paweł Gurgul.

Więcej o Software Talks:
softwaretalks.pl/events/event/software-talks-gdansk-juz-we-wrzesniu/

Software Talks to otwarte, bezpłatne spotkanie dla praktyków programowania, ale także miłośników, studentów zainteresowanych tym obszarem pracy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.