Przygotuj się na przyszłość

18 Mar

Tylko 5 firm z województwa pomorskiego będzie miało okazję wziąć udział w konferencji Impact CEE 2019 w Krakowie. Wyjazd organizowany z ramienia Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości – Inkubator Starter pokrywa 85% kosztów całego wyjazdu! To szansa na rozwój w kontekście gospodarczym. Wszystko za sprawą projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

Impact to największe wydarzenie gospodarcze w regione CEE. To spojrzenie na przyszłość cyfrowej gospodarki z perspektywy biznesu, środowiska naukowego, start-upów i przedstawicieli administracji publicznej. Na uczestników czekać będą 2 dni wydarzeń, 4 sceny, 8 ścieżek tematycznych i ponad 250 speakerów. Wśród prelegentów konferencji znaleźli się: prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, polski naukowiec, jeden z menedżerów projektu Rosetta z ramienia NASA – Artur Chmielewski, a także Paul Misener ze spółki Amazon.

Impact CEE to nie tylko wystąpienia ekspertów, to również cykl wydarzeń towarzyszących. Organizatorzy zadbali o spotkania między inwestorami oraz przedstawicielami startupów. Współpraca omawiana twarzą w twarz i 1-na-1. Natomiast Roundtables to spotkania małych grup ekspertów w celu znalezienia rozwiązania korzystnego dla wszystkich interesariuszy. Nie zabraknie również strefy B2B zaprojektowanej specjalnie dla spotkań z partnerami komercyjnymi. To właśnie tutaj omówią oni możliwości współpracy z uczestnikami kongresu.

Zdjecie z wyjazdu Broker

Małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego będą mogły wziąć udział w projekcie Pomorskiego Brokera Eksportowego i wyjechać na Impact CEE. PBE to program, który ruszył w lipcu 2016 r. i ma pomóc lokalnym firmom wypłynąć na zagraniczne rynki, wzmocnić ich pozycję na arenie międzynarodowej i zwiększyć udział w krajowym eksporcie. Do czerwca 2023 r. na wsparcie pomorskich przedsiębiorstw zostaną przekazane 84 mln zł. W ramach projektu firmy otrzymają zwrot 85% kosztów wyjazdu do Krakowa. Pomorski Broker Eksportowy zapewnia wstęp na konferencje oraz spotkania, zakwaterowanie, transport, wyżywienie i ubezpieczenie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: brokereksportowy.pl.

Wydarzenie gospodarcze potrwa od 20 do 22 maja 2019 r. Swój udział firmy mogą zgłaszać poprzez stronę www.brokereksportowy.pl. Osoby kontaktowe: Agnieszka Balcewicz; tel. 58 731 65 60 broker@inkubatorstarter.pl oraz Joanna Dudzińska, tel. 58 731 65 76, j.dudzinska@inkubatorstarter.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.