Projekt In Business

9 Wrz

Zapraszamy gdańskie szkoły do udziału w nowym projekcie Gdańskiego Inkubatora Starter: „In Business”, polegającym na organizacji nowatorskich lekcji przedsiębiorczości na terenie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości „STARTER”.

Celem projektu jest kształtowanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, pro aktywnych oraz sprzyjanie w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W ramach In Business zostały opracowane 4 bloki tematyczne: o startupach, o promocji wizerunku i o nowych technologiach. Czwarty blok zatytułowany YES I CAN przekonuje, że właściwa postawa do życia i pracy to połowa sukcesu. Nie możemy się doczekać naszych młodych gości – i ich entuzjazmu!” – opowiada o projekcie Kinga Kuczyńska ze Startera.

W ramach projektu zapraszamy do udziału spotkaniach do wyboru odbywających się w 4 cyklach tematycznych:

Get into the ring – własna firma na wyciągniecie ręki Jak powstawały najciekawsze start-up’y w Gdańsku? Co zdecydowało o sukcesie? Jak radzić sobie z ewentualną porażką? Opowiadać będą przedsiębiorcy, założyciele i współtwórcy gdańskich i trójmiejskich start-up’ów i firm.

Ligths on you! – Wypromuj się! W cyklu dotyczącym promocji poruszone zostaną kwestie kreowania własnego wizerunku oraz promocji marki. Spotkania dotyczące autoprezentacji i marki przeprowadzone zostaną przez przedstawicieli agencji reklamowych, ekspertów z zakresu social media praz blogerów i innych przedstawicieli branży mediowo-reklamowej, którzy opowiedzą o najciekawszych „casach” i strategiach i metodach promocji.

New ways, new names – nowe branże i zawody W ramach cyklu przybliżymy uczestnikom nowe terminologie, skróty oraz trendy biznesowe. Ta część spotkań ma także na celu przedstawienie branż kluczowych dla regionu oraz dla strategii Inkubatora STARTER. O swojej pracy opowiedzą przedstawiciele branż kreatywnych, e-commerce i ICT.

• „Yes I can! – Ja mogę! Ty też! Przedsiębiorczość to, poza wiedzą, przede wszystkim postawa życiowa, poczucie sprawczości, aktywność społeczna i osobista. Nikt tak nie inspiruje do zmiany i działania jak pozytywne przykłady osób podobnych do nas, którym już się udało. W cyklu zaprosimy młodych liderów i młode liderki przedsiębiorczości. Opowiedzą oni o tym dlaczego warto się angażować, być liderem dla siebie i innych. Przekażą wskazówki służące zwiększaniu aktywności, samodzielności i mobilności osób młodych.

Zapraszamy klasy na spotkanie z naszymi gośćmi w formie interaktywnego wykładu lub projekcji filmu wraz z dyskusją. W roli prelegentów wystąpią praktycy: młodzi przedsiębiorcy, założyciele Startup-ów, reprezentanci i reprezentantki mediów oraz młodzi aktywiści i aktywistki. W ramach projektu odbędzie się 10 spotkań. Jedno spotkanie trwa 90 minut.

inBusiness logotyp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.