PIT w Gdańsku. Się opłaca!

2 Lut

Mieszkasz w Gdańsku? Pracujesz? Uczysz się? Korzystasz z gdańskiej infrastruktury lub komunikacji? Wpisz w zeznaniu podatkowym gdański adres zamieszkania i rozlicz roczną deklarację podatkową PIT w naszym mieście – zachęcają władze miasta. Czemu? Bo część pieniędzy z podatku trafi do budżetu miasta i przyczyni się do dalszego rozwoju Gdańska.

Gdańsk wciąż przyciąga nowych ludzi. Przyjeżdżają na studia, znajdują tu pracę, albo partnera. Część z nich nadal zameldowanych jest w rodzinnych stronach, ale to właśnie w naszym mieście mają swoje „centrum życiowe”. A co za tym idzie – chcieliby, żeby właśnie w Gdańsku żyło im się dobrze i wygodnie. I właśnie rozliczając PIT tutaj, mogą mieć na to realny wpływ – przekonuje prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Urzędnicy wyliczają, że każda dodatkowa złotówka w budżecie to nowe drogi, chodniki, szkoły, obiekty rekreacyjne, tereny zielone i inne udogodnienia dla mieszkańców. Liczą, że z pomocą specjalnej kampanii zachęcą osoby mieszkające w Gdańsku do składania PIT-ów właśnie tutaj. Na uruchomionej 1 lutego stronie internetowej www.gdansk.pl/pit udostępnili specjalny kalkulator, który pokazuje ile pieniędzy z każdego podatku trafia do miejskiego budżetu i na co są one wydawane. Do rozliczania PIT-ów w Gdańsku zachęcają też w internecie nietuzinkowi ambasadorzy – m.in. Sebastian Mila – kapitan gdańskiej Lechii, Paweł Stawicki – szef kuchni restauracji Mercato, czy Roberto Polce – włoski dziennikarz i przewodnik. Wszyscy oni mieszkają w Gdańsku i tu właśnie płacą podatki.

Na stronie jest też dostępny formularz deklaracji podatkowej PIT, który można wypełnić i trafi on bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Jednocześnie z uruchomieniem strony rozpoczęliśmy inne działania promocyjne: w przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty informujące o kampanii. Ulotki „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” trafiają również do 110 tys. mieszkańców, którym pracownicy magistratu właśnie doręczają decyzje podatkowe – mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.