Otwarte warsztaty dla specjalistów IT!

8 Cze

W czwartek 14 czerwca w hotelu Novotel Gdańsk Centrum przy ul. Pszennej 1 odbędzie się całodzienne, warsztatowe spotkania dla specjalistów IT związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej. Beyond.pl CloudAcademy to projekt edukacyjny marki Beyond.pl, jednego z wiodących w kraju operatorów centrów przetwarzania danych.

Wyznajemy zasadę „Technicy dla techników”. Wszystkie warsztaty dotyczą konkretnych zagadnień i prezentowane są przez doświadczonych inżynierów. Podstawową wartością dla uczestników ma być praktyczna wiedza – mówi Aleksandra Ochranowicz, Koordynatorka Projektu Beyond.pl CloudAcademy. – Chcemy przyczynić się do rozwoju zawodowego uczestników przez prezentację dobrych praktyk, realnych wdrożeń oraz ciekawych przykładów – argumentuje.

Chmura obliczeniowa (ang. cloudcomputing) to innowacyjny sposób na przetwarzanie wszelkich danych: od tak prostych jak zdjęcia, pliki tekstowe czy skrzynki e-mailowe, po strony internetowe, sklepy w sieci czy specjalistyczne oprogramowanie. Często to właśnie dzięki tej technologii mamy stały dostęp do ulubionych aplikacji na różnych urządzeniach – nawet w przypadku, gdy korzysta z nich wiele osób jednocześnie.

Główne zalety chmury to skalowalność, łatwość zarządzania czy płatność tylko za wykorzystane zasoby. Metoda stopniowo wypiera tradycyjne rozwiązanie, czyli przechowywanie danych na fizycznych serwerach o ograniczonej pojemności. – Wokół chmury obliczeniowej wciąż istnieje wiele mitów dotyczących między innymi bezpieczeństwa danych.
Projekt ma również osłabiać lub zupełnie niwelować te stereotypy. Edukacja rynku to jeden z podstawowych celów Beyond.pl – zaznacza Ochranowicz.

Wydarzenie w ramach Beyond.pl Cloud Academy kierowane jest przede wszystkim do specjalistów IT o już ugruntowanej wiedzy bazowej na temat cloudcomputingu. Na pewno na warsztatach odnajdą się pracownicy działów IT różnego szczebla niezależnie od wielkości firmy, a także studenci ostatnich lat, którzy chcą skonfrontować wiedzę teoretyczną z realnymi realizacjami.– Zależy nam na wymianie doświadczeń praktyków – zaprasza koordynatorka. Gościem specjalnym będzie Mirosław Burnejko, opiniotwórczy influencer i autor bloga Chmurowisko.pl.

 

Prelekcja Karol Gomułkiewicz

Dla wszystkich przewidziano zaproszenie do zwiedzenia jedynej serwerowni w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942 (Beyond.pl Data Center 2 w Poznaniu), voucher na wykorzystanie chmury e24cloud oraz pakiet upominków.

Szczegółowa agenda dostępna jest na landingpage academy.beyond.pl, gdzie prowadzone są także zapisy uczestników. Wydarzenie wspierają światowe brandy: Intel, Microsoft, VMware, Dell EMC oraz Veeam, a patronat medialny sprawują media branżowe „ITWiz”, Chmurowsiko.pl i „IT Professional”.

Fot.tyt.: Prelekcja – Maciej Madziała.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.