Oblicza ekologii w biznesie. Startup Your Weekend vol. 14

12 Maj

Ekologicznie i odpowiedzialnie – to hasła przyciągające konsumentów oraz klientów wielu sektorów gospodarki. Czy zawsze znaczyły to samo? 15 maja Pomorski Park Naukowo–Technologiczny zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Startup Your Weekend, poświęcone ekologii i jej obliczom w biznesie. Poza wykładem wprowadzającym, będzie można wysłuchać także prezentacji startupów, które troskę o środowisko uczyniły podstawą swoich działań.

W zgodzie z naturą i przyjaźnie dla środowiska… Czy bycie eko to trend, obowiązek, a może hasło wydmuszka, które nie znaczy nic poza szeregiem znaczków i certyfikatów? Jacy byliśmy jeszcze 20, 10 lat temu? Dlaczego biznes chce być ekologiczny i czy naprawdę może? Czy współczesny konsumpcjonizm doprowadzi wszystkich przedsiębiorców do segregacji śmieci i wyłączania komputerów z prądu? Czy społeczna odpowiedzialność biznesu w obszarze ekologii i ochrony środowiska to możliwość wprowadzania realnych zmian, czy jedynie zapis, zwalniający przedsiębiorcę z obowiązku dbania o środowisko? Podczas spotkania przeprowadzimy uczestników przez marketingową historię ekologii, w której możliwy był eko-papieros, a nawet eko-plastik – zachęcają organizatorzy.

Program:
18:00-18:45: Oblicza ekologii w biznesie – wykład wprowadzający (Anna Miazga & Karolina Grudzińska)
18:45-19:15: Eco design, czyli recykling jako ćwiczenie kreatywności (Lena Majewska,
www.coolawoola.com)
19:15-19:45: Bioseco – inwestycje zgodne z przyrodą (Krzysztof Paszek, www.bioseco.com)

Anna Miazga – doradca, konsultant i project manager z wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu strategii i kampanii marketingowych oraz komunikacyjnych. Właścicielka agencji doradczej, konsultantka komunikacyjna, autorka kampanii marketingowych dla takich firm jak: Grupa Energa, PERN S.A., AmberOne Autostrada A1, BMW Mini Zdunek, Ministerstwo Środowiska. Współautorka i autorka publikacji na temat komunikacji z interesariuszami przy inwestycjach kontrowersyjnych. Doradca ds. marketingu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gdańsku i Warszawie. Współautorka programu i wykładowca studiów podyplomowych „Marketing Ekoefektywny” w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji. Specjalizuje się w kampaniach niestandardowych i ambientowych.

Karolina Grudzińska – aktywistka, animatorka życia społecznego i kulturalnego w Trójmieście. Autorka kampanii marketingowych, akcji ekologicznych i społecznych. Producentka filmu dokumentu o Wiśle. Od kilku lat związana z Grupą LOTOS, w której zajmuje się projektami ekologicznymi, społecznymi oraz relacjami z interesariuszami w ramach realizowanej strategii społecznej odpowiedzialności. Współautorka kampanii online i offline związanych z Bałtykiem. Wykładowca studiów podyplomowych „Marketing Ekoefektywny” w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji.

Bioseco – zespół Bioseco to grupa inżynierów IT, ornitologów, chiropterologów i innych osób zainteresowanych badaniem awifauny. Z zespołem współpracują również instytucje takie jak Instytut Morski w Gdańsku, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, Technopark Gliwice oraz organizacje ornitologiczne. Celem Bioseco jest tworzenie urządzeń i narzędzi do miarodajnego badania przyrody, takich, które mogą mieć szerokie praktyczne zastosowanie. Oprócz flagowego produktu – Multirejestratora – Bioseco pracuje nad innymi innowacyjnymi urządzeniami, które pozwolą monitorować i zrozumieć zachowanie ptaków i ssaków.

Zapisy TUTAJ! Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.