O startupach przy kawie i małym co nieco, czyli Coffitivity #11 w Sopocie

5 Kwi

Jeśli chcesz wiedzieć, na czym polega kreatywność w branży IT i co zrobić, żeby pomysł na biznes wypalił – przyjdź koniecznie na kwietniową edycję trójmiejskiego networkingu dla przedsiębiorczych. Jedenaste Coffitivity odbędzie się 13 kwietnia w wakacyjnych wnętrzach Restauracji Mesa w Sopocie.

Coffitivity to cykl adresowany do osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie. Tematem przewodnim kwietniowego Coffitivity #11 będzie: „Startup – prosta historia? Tak, tyle że nie…”. Wydarzenie jak zawsze organizuje trójmiejskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?
Od kilku lat scena startupowa prężnie się rozwija również w Polsce. Według ubiegłorocznych szacunków Fundacji Startup Poland w naszym kraju działa blisko 2500 startupów. Na początku marca polski rząd zapowiedział powołanie największego w Europie Środkowo-Wschodniej Funduszu Funduszy z początkowym budżetem ok. 500 mln zł na rozwój innowacyjności i startupów. Wystarczy masz pomysł na biznes, a warunki są idealne, żeby go rozkręcać. Tylko skoro to takie proste, dlaczego 4 na 5 start-upów upada, a według danych amerykańskich danych statystycznych tylko 60% funkcjonuje dłużej niż 3 lata, a kolejne 35% utrzymuje się na rynku przez 10.

Dlaczego dobry pomysł i entuzjazm to za mało, żeby odnieść sukces? Jak przyciągnąć najbardziej kreatywnych współpracowników i inwestorów? Co zrobić, żeby znaleźć się wśród tych nielicznych, którym się uda?

Na kwietniowym Coffitivity, gość specjalny – Agnieszka Oleszczuk–Widawska, współtwórczyni Evenea.pl – opowie o tym, jak to się stało, że powstała Evenea i jak robić startupy, żeby wyszły. Podpowie, na co zwrócić uwagę, planując własny biznes i dlaczego w startupowaniu nie warto poprzestawać na jednym projekcie.

Program spotkania:
18:00 Coffitivity #11 intro
18:15 Agnieszka OleszczukWidawska o nie takiej prostej historii startupowania
od 19:00 Networking

Gość specjalny:
Agnieszka Oleszczuk–Widawska – współtwórca systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów on-line Evenea.pl, który został nagrodzony m.in. statuetką Aulera 2011. Od września 2012 do końca 2013 Dyrektor największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw. Współorganizator spotkań branży IT LubCamp, Aula Polska Lublin oraz Startup Weekend Lublin. Obecnie pracuje nad swoim nowym projektem IT SPA, rozwijającym umiejętności IT Kobiet. Ambasador Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Wykładowca, panelista i trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem.

Kiedy: 13 kwietnia 2016 r. (środa), godz. 18:00
Gdzie: Mesa, ul. Hestii 3, Sopot
Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #11 należy zarejestrować się na: http://coffitivity11.evenea.pl

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Jak zawsze organizatorzy gwarantują inspirację i networkingową atmosferę przy dobrej kawie i małym „co nieco” – tym razem w wakacyjnych wnętrzach Restauracji Mesa w Sopocie.

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka.

O Coffitivity:
Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” (SWP) istnieje od 1995 roku, aktywnie wspierając rozwój przedsiębiorczości i realizując projekty wspomagające starterów, osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. SWP podpowiada m.in. jak założyć firmę i co zrobić, by prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozkwit firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów i marketingu. Usługi Stowarzyszenia są finansowane przez UE, dzięki czemu są dostępne dla każdego. SWP zaprasza do swoich biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.