Nauka, która idzie ramię w ramię ze światem biznesu, czyli kolejna edycja cyklu „Nauka i Biznes” za nami!

14 Kwi

Dużym sukcesem zakończyła się zorganizowana w ubiegłą środę na Uniwersytecie Gdańskim konferencja z cyklu „Nauka i Biznes”. Oprócz prelekcji naukowców oraz praktyków ze świata biznesu, podczas wydarzenia odbyła się studencka sesja plakatowa, podczas której studenci UG mogli zaprezentować swoje projekty potencjalnym partnerom biznesowym.

Inicjatywa, jaką są spotkania pt. ”Nauka i Biznes”, została zapoczątkowana jesienią ubiegłego roku przez Pracownię Psychologii Badań Biznesu funkcjonującą w Instytucie Psychologii UG. Do uczestnictwa w niej zaproszono przedstawicieli firm i studentów, którzy chcieliby już w trakcie studiów aktywnie kształtować swoją karierę zawodową. – Naszym głównym celem jest stworzenie wspólnej platformy, dzięki której spotkają się badacze uniwersyteccy zainteresowani aplikacyjnością przeprowadzanych badań naukowych oraz praktycy ze świata biznesu. – mówi dr Zdzisław Nieckarz, pomysłodawca oraz współorganizator konferencji.

fot. A.Beck
fot. A.Beck

Podczas spotkania swoje wykłady wygłosili m.in. prof. UG, dr hab. Beata PastwaWojciechowska na temat psychopaty korporacyjnego, dr Sylwia Celińska ze Stowarzyszenia Coachingu Biznesowego wraz z dr Dorotą Godlewską – Werner z Instytutu Psychologii UG na temat zachowań kontrproduktywnych w organizacji, a także gość konferencji prof. dr hab. Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym podczas konferencji można było wysłuchać wystąpień na temat możliwości wykorzystania wiedzy naukowej w praktyce prowadzonych przez przedstawicieli gdańskich przedsiębiorstw takich jak PPT PKS Gdańsk-Oliwa SA oraz DCT Gdańsk SA. Uwagę uczestników konferencji zdobyła inicjatywa sesji plakatowej, podczas której studenci przedstawiali swoje pomysły potencjalnym partnerom biznesowym. – Swoje kontakty zostawiło mi bardzo dużo przedsiębiorców wykazujących chęć współpracy – mówi Agata Szalkowska –  zwyciężczyni konkursu na najlepszy projekt sesji. Po zakończeniu konferencji odbyło się kilka warsztatów dla studentów prowadzonych m.in. przez Project Management Institute czy AIESEC.

biznes3
fot.A.Beck

Organizatorzy nie zwalniają tempa i już zaczynają przygotowywać kolejną edycję z cyklu „Nauka i Biznes”, która odbędzie się ponownie na Uniwersytecie Gdańskim w listopadzie 2014 roku.

Fot.tyt. A.Beck

One Reply to “Nauka, która idzie ramię w ramię ze światem biznesu, czyli kolejna edycja cyklu „Nauka i Biznes” za nami!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.