myOXperience – jak spełnić marzenie o studiach na Oxfordzie

5 Gru

myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie.

W TDJ Foundation wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa. Poprzez program myOXperience szukamy ambitnych, zdolnych, nieprzeciętnych ludzi, którzy pragną poszerzyć swój horyzont edukacyjny. Chcemy wesprzeć i ośmielić marzenia tych, dla których budżet na studia za granicą stanowi realną barierę, a także zwrócić uwagę na znaczenie planowania swojej ścieżki edukacyjnej i rozwojowej – mówi Oliwa Kwiatkowska, prezes TDJ Foundation.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich w wieku 16-17 lat, znających dobrze język angielski. Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii by wcielić się w role studentów, zamieszkać w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego, założonym w 1571 roku przez królową Elżbietę I Jesus College i wziąć udział w wykładach profesorówOxfordu.Warsztaty poprowadzą także specjaliści z TDJ Foundation i Project Access.

Chcemy pokazać młodzieży możliwości edukacyjne jakie dają najlepsze zagraniczne uczelnie, przybliżymy uczestnikom proces aplikacji i możliwości pozyskania stypendiów na naukę za granicą. Głęboko wierzymy, że nie zasób portfela, a wiedza i umiejętności są najważniejsze dla zrealizowania swoich marzeń, między innymi o Oxfordzie– mówi Filip Tokarski z Project Access Polska.

Celem konkursu myOXperience jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych ośrodkach zagranicznych, w szczególności na Oxfordzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.

 

Oxford Jesus College by John Cairns

By wygrać pięciodniowy pobyt na najstarszym anglojęzycznym uniwersytecie świata należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, na którą składa się m.in. opis zainteresowań, osiągnieć oraz poziomu i praktyki w języku angielskim. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 grudnia 2018 r. Drugi etap to selekcja najciekawszych aplikacji i rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Wyniki ogłoszone zostaną 30 stycznia 2019 r. Wyjazd na Oxford zaplanowano w dniach 18-22 marca 2019 r.

Konkurs myOXperience jest wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access.
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.myoxperience.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “myOXperience – jak spełnić marzenie o studiach na Oxfordzie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.