Mediacje rodzinne w Salonie Mediatora

13 Lis

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w dziewiątym spotkaniu w ramach „Salonu Mediatora”, inicjatywie, której celem jest zapoczątkowanie stałych spotkań wszystkich osób zainteresowanych ideą mediacji oraz jej praktycznym zastosowaniem.

„Salon Mediatora” odbywa się w siedzibie Sądu Okręgowego w Gdańsku i jest objęty patronatem honorowym Prezesa Sądu Okręgowego. Salon to miejsce wymiany doświadczeń dla osób praktykujących mediację oraz wszystkich zainteresowanych ideą mediacji – sędziów, radców prawnych, adwokatów i mediatorów oraz każdego,  kto chce poznać bliżej mediację i jej procedury.

Ta edycja poświęcona będzie mediacjom rodzinnym.

Prelekcję podczas spotkania poprowadzą mediatorka Ewa Krzymuska – Gryncewicz i trenerka rozwoju osobistego Dominika Jasińska, które przedstawią uczestnikom jak prowadzić mediację rodzinną w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC). Po prelekcji zapraszamy do dyskusji  nad możliwościami wykorzystania NVC w mediacji. Dalsza część spotkania poświęcona będzie konstruowaniu ugód mediacyjnych mediacjach rodzinnych i istotnym elementom jakie ugody te powinny zawierać z punktu widzenia sędziów wydziałów Cywilnych Rodzinnych oraz wydziałów Rodzinnych i Nieletnich. Drugą część Salonu Mediatora poprowadzi SSO –  Ewa Ważny. Celem spotkania jest wypracowanie dobrych praktyk w zakresie konstruowania prawidłowych ugód mediacyjnych w mediacjach rodzinnych oraz poznanie nowych technik mediacyjnych.

Agenda dziewiątego Salonu Mediatora przedstawia się następująco:

10.00 – 10.05 powitanie przez Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku gości i uczestników Salonu Mediatora
10.05 – 10.45 „Prowadzenie mediacji w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy (PBP)”
10.45 – 11.10 dyskusja
11.10 – 11.20 przerwa kawowa
11.20–11.40 konstruowanie ugód mediacyjnych w mediacjach rodzinnych – na podstawie spostrzeżeń i uwag sędziów,
11.40 – 12.30 dyskusja i próba wypracowania dobrych praktyk w zakresie konstruowania ugód mediacyjnych i współpracy pomiędzy sędziami i mediatorami.

Spotkania w „Salonie Mediatora” odbywają się cyklicznie a ich formuła ma charakter otwarty.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym SM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.