LOB w nowej odsłonie

5 Sty

Trwa rekrutacja do Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Potrwa do 9 stycznia 2017 roku. Program Ligi Odpowiedzialnego Biznesu w tym roku będzie miał nową odsłonę – nowy termin zgłoszeń, trzy ścieżki edukacyjne oraz trzech nowych opiekunów ścieżek – praktyków CSR z największych polskich firm.

Nabór ambasadorów do programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu potrwa do 9 stycznia 2017 roku. Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie: lob.org.pl/ambasadorzy-csr/rekrutacja/. Liga Odpowiedzialnego Biznesu przyjmie nową odsłonę. Ambasadorzy zdobędą wiedzę w trzech obszarach – Zarządzanie a CSR, Miejsce pracy oraz Komunikacja CSR. Każda ścieżka będzie miała swojego opiekuna merytorycznego. Rekrutacja do Ligi Odpowiedzialnego Biznesu prowadzona jest w całej Polsce.

Tegoroczna edycja będzie utrzymana w konwencji trzech tematów przewodnich z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Opiekę nad nimi przejmą wiodące firmy w Polsce. Tematykę miejsca pracy w obszarze CSR podejmie Orange Polska, przedstawiciel Banku BNP Paribas będzie mówił o zarządzaniu organizacja w zgodzie z normami społecznymi, a firma CEMEX przybliży problematykę komunikacji CSR.

Wszystkie trzy obszary ścieżek edukacyjnych Ligi Odpowiedzialnego Biznesu są bardzo ważnym tematem w obrębie działań CSR. Oprócz wiedzy teoretycznej ambasadorzy Ligi Odpowiedzialnego Biznesu będą mogli wzbogacić swoją wiedzę o codzienne sytuacje z działalności firm.

Kto może zostać Ambasadorem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu?
Ambasadorem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu może zostać każdy student I i II stopnia, który przejdzie etap rekrutacji. Warunkiem rekrutacji jest zgłoszenie swojej aplikacji na stronie: lob.org.pl/ambasadorzy-csr/rekrutacja/ poprzez formularz rejestracyjny. Należy dołączyć do niego 4 slajdową prezentację opisującą największy sukces kandydata oraz aktualne CV.

lob

Czym jest Liga Odpowiedzialnego Biznesu?
Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który działa od 2004 roku. Od ponad 13 lat tworzą go aktywni, młodzi ludzie zainteresowani tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego celem jest edukacja, wzbudzenie ciekawości na temat wszystkich obszarów CSR. To także promocja społecznej odpowiedzialności biznesu wśród społeczności akademickiej.

Co daje program Liga Odpowiedzialnego Biznesu?
Liga Odpowiedzialnego Biznesu to trzy zjazdy podczas, których uczestnicy otrzymują praktyczną wiedzę na temat CSR w postaci szkoleń i spotkań z przedstawicielami firm. Są to także codzienne działania Ambasadorów poprzez, które rozwijają swoje umiejętności przykładowo w zakresie organizacji wydarzeń o tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak: Podwieczorki CSR.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR, którzy współpracując z ponad kilkudziesięcioma organizacjami studenckimi realizując projekty o charakterze edukacyjnym i społecznym na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od ponad 15 lat, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.