Lekcje przedsiębiorczości. Reforma zaczyna się w Gdańsku

22 Wrz

Rusza innowacyjny projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i Miasta Gdańsk – Lekcje Przedsiębiorczości, wykorzystujący gamifikację i nowe technologie w nauce przedsiębiorczości w trójmiejskich szkołach. Oficjalne rozpoczęcie Lekcji Przedsiębiorczości odbędzie się 24 września br. i przybierze formę Gry Miejskiej.

Lekcje Przedsiębiorczości to program STARTERA i Miasta Gdańsk, pierwszy tego typu projekt w Polsce Północnej, jeżeli nawet nie w całym kraju, którego celem jest kształtowanie u uczniów w gimnazjach i liceach postaw pro przedsiębiorczych. Lekcje Przedsiębiorczości koncentrują się na wykorzystaniu innowacyjnej metody gamifikacji, która wpływa na najbardziej pierwotne mechanizmy motywacyjne wykorzystywane w grach i uatrakcyjnia naukę. Wszystko po to, aby zwiększać szanse młodych ludzi na pełen sukcesów start w życie zawodowe za kilka lat. Gamifikowane lekcje przedsiębiorczości będą miały swoją kontynuację na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, na której będą umieszczane zadania realizowane poprzez nauczycieli i uczniów z klas biorących udział w pilotażu.

Rozpoczęliśmy współpracę z sześcioma gdańskimi szkołami – gimnazjum nr 8 i 25 oraz liceum ogólnokształcącym nr II, III, V i IX. W oparciu o podstawę programową lekcji przedsiębiorczości wspólnie z pedagogami opracowaliśmy bloki tematyczne i określiliśmy kompetencje, które chcemy przekazać uczniom. Dodatkowo zorganizowaliśmy cykl szkoleń z wykładowcami z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy gamifikują zajęcia ze studentami. Zakładamy, że w przyszłości będziemy mogli dzielić się doświadczeniami z innymi miastami – mówi Lucyna Formela, koordynatorka projektu Lekcje Przedsiębiorczości z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

powiazania
Rozpoczęcie projektu zaplanowano w formie Gry Miejskiej, która rozpocznie się o godzinie 9:00 w siedzibie STARTERA. Wezmą w niej udział nauczyciele i uczniowie zaangażowani w pilotaż projektu w roku 2014-2015.

Uczestnicy stworzą narzędzia, które ułatwią pracę Prezydentowi Miasta Gdańska. Efekty swojej pracy zespoły zaprezentują przed reprezentantem władz miasta, a drużyna, która stworzy najciekawsze narzędzie, będzie uczestniczyć w specjalnie zwołanym przez Pana Prezydenta posiedzeniu – powiedziała Joanna Grandzicka, COO Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność działająca w zakresie startup, przedsiębiorczości i edukacji. STARTER zmienia przyszłość i sposoby myślenia, kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze STARTEREM rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Inkubator zwiększa szanse na sukces startupów i młodych ludzi inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych lat. STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.