Jak nie być idealnym?

28 Kwi

7 maja w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym odbędzie się spotkanie dotyczące rozwoju osobistego pod hasłem „Jak nie być idealnym?”. Trwają zapisy!

Nieustanne dążenie do doskonałości, wynikająca z tego presja oraz doraźna moda nierzadko wywołują w nas nieskończone poczucie niedosytu oraz wiecznej pogoni za osiągnięciem coraz to nowszych sukcesów. Nierzadko też popadamy w pułapkę rozumowania, że tylko ich zdobycie będzie stanowiło o naszym poczuciu szczęścia i satysfakcji życiowej.

Z biegiem czasu okazuje się oczywiście, że iluzja osiągnięcia absolutnego szczytu (niestety) nigdy nie ma końca, bo zawsze będzie coś lub ktoś kto jest w lepszym położeniu niż my. Fakt ten powoduje, że nie potrafimy na życie i na siebie spojrzeć w sposób higieniczny i zdystansowany, a co gorsza – gubimy w gąszczu setek informacji, zakazów i stereotypów społecznych to co ważne – swoją autentyczność.

Na spotkaniu chcemy pokazać alternatywne podejście do tzw. rozwoju osobistego. Poddać pod obiektywną ocenę kilka głośnych i sprzedażowych haseł parametryzujących i spłycających osobowość, a także pokazać kilka niebezpieczeństw i zjawisk psychologicznych wynikających z bezrefleksyjnego im ulegnięcia – zachęcają organizatorzy.

Tematy prelekcji:
Zdrowy rozsądek w rozwoju osobistym czyli wyższa kultura komunikacjiMarcin Ilski
Nieustanne poczucie niedoskonałości – jak się rozwijać kiedy wiadomo że zawsze można lepiej? – Michał Niedałtowski

Kiedy? 7 maja 2016, godz. 10:00-15:00

Gdzie? Gdański Park Naukowo–Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk, budynek B, Sala 002

Koszt: 68,96zł

Rejestracja: www.jakniebycidealnym.evenea.pl.

Portal my3miasto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.