Na InfoShare o programowaniu i lotnictwie

17 Maj

InfoShare – największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja skoncentrowanej na nowych technologiach i wsparciu dla młodych firm właśnie wystartowała. Wśród atrakcji zaoferowanych przez wystawców są m.in. możliwość wylądowania na gdańskim lotnisku Boeingiem (oczywiście za pomocą symulatora zasilonego rzeczywistymi danymi) i wygranie lotu…. wiatrakowcem. Wśród mówców na dużej scenie – ekspert Boeinga.

Jak to możliwe? Jednym z wystawców będzie trójmiejska córka Boeinga – Jeppesen Poland, która ma siedzibę w Gdańsku, gdzie zatrudnia blisko 400 osób, a zajmuje się produkcją i utrzymaniem systemów informatycznych wspierających operacje lotnicze – między innymi nawigację i cyfrowe mapy lotnicze i jako jedna z niewielu globalnych firm informatycznych osiedlonych w Trójmieście, ma swój dział badawczo-rozwojowy.

Podczas targów przy stanowisku będzie okazja, żeby wcielić się w kapitana samolotu Boeing i wirtualnie wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy, korzystając z rzeczywistych map i danych. Będzie też można zobaczyć i porozmawiać o tym, jaki wpływ na lotnictwo mają dziś programiści. Po tych rozmowach zupełnie inaczej patrzy się i na kodowanie, i na samoloty…

O tym, jakie są trendy w lotnictwie opowie Skip Haffner, jeden z czołowych ekspertów koncernu, który wystąpi we czwartek, 18 maja o godzinie 15:15 na Inspire Stage. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich osób posiadających wejściówki na infoShare (także te bezpłatne).

Goście stoiska będą mogli nie tylko zobaczyć, jak zmieniała się awiacja – różnica między tym co pilot nosił kiedyś, a tym, co ma teraz jest ogromna, ale też popisać się wiedzą i wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać lot wiatrakowcem. Losowanie codziennie, a wyniki zostaną opublikowane na profilu facebookowym Jeppesena.

Fot.tyt.: Boeing.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.