II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – Bezpieczne i Przyjazne Pomorze „Razem dbajmy o nasze miasto”

12 Lut

Ile wyróżniamy stopni straży miejskiej? Jakie przepisy regulują pracę Straży Miejskich i Gminnych? Na takie i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy II etapu VII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Bezpieczne i Przyjazne Pomorze. Tym razem organizatorzy konkursu chcąc podsycić w uczestnikach chęć studiowania zaprosili ich do siedziby Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, aby mogli poznać jej bogate zaplecze oraz sprawdzić w jakich warunkach studenci na co dzień zdają egzaminy.

Młodzież przywitał Jego Magnificencja Rektor GWSH Prof. zw. dr. hab. Zbigniew Machaliński, który wyraził nadzieję, że zwycięzca tegorocznej Olimpiady, jak również inni tegoroczni maturzyści skorzystają z oferty nowo tworzonego kierunku Prawa licencjackiego w GWSH (Uczelnia otrzymała właśnie pozytywną opinię PKA).

W GWSH do testów w ramach II etapu podeszło blisko 100 uczniów z 13 trójmiejskich szkół ponadgimnazjalnych. W całym województwie pomorskim do tej części konkursu przystąpiło 250 uczestników z 9 miast. Etap zdecydowanie najtrudniejszy, gdyż poziom uczestników jest dość wyrównany, a do ścisłego finału awansuje zaledwie dwudziestu kilku najlepszych. Jest o co walczyć, gdyż każdy uczestnik finału może liczyć na atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów. Młodzież powalczy o tablety, komputery, sprzęt fotograficzny oraz nagrodę główną w postaci indeksu na darmowe studia w GWSH (w bogatej ofercie uczelni znajdują się również studia o tematyce bezpieczeństwa). Poza sprawdzianem wiedzy z zakresu funkcjonowania Straży Miejskich finaliści zajmą się też przygotowaniem autorskiego projektu wspólnych inicjatyw na rzecz popraw życia swojego najbliższego otoczenia.

Finalistów tegorocznej edycji poznamy 14 lutego, kiedy to Komisja Konkursowa zakończy sprawdzanie wszystkich prac.

Finał Olimpiady odbędzie się 28 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Partnerami Olimpiady (i fundatorami nagród) są: Prezydent Miasta Gdańska, Wojewoda Pomorski, Urząd Miejski w Gdańsku – Wydział Edukacji oraz Straże Miejskie i Gminne z 10 miast województwa pomorskiego: Kwidzyna, Pelplina, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Człuchowa, Gniewu, Sopotu, Kościerzyny, Chojnic i Gdańska.

2 Replies to “II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – Bezpieczne i Przyjazne Pomorze „Razem dbajmy o nasze miasto”

  1. Pingback: II etap VII Olimpiady już za nami | Straż Miejska Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.