Grupa Progres z trzecią Gazelą Biznesu

10 Mar

5 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala wręczenia Gazel Biznesu, prestiżowych nagród przyznawanych najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. W rankingu sporządzonym przy tej okazji uwzględnione zostały 4362 podmioty, z czego aż 414 pochodzi z woj. pomorskiego. Po raz trzeci laureatem została Grupa Progres z Gdańska działająca w branży usług HR.

Gazele Biznesu to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm. Projekt realizowany i rozwijany jest przez dzienniki ekonomiczne skupione w grupie wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking ten sporządza Puls Biznesu nieprzerwanie od 2000 roku, a w innych krajach jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii czy Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach dostosowane są do lokalnych uwarunkowań gospodarczych. Wszędzie jest jednak ten sam cel – promowanie sektora małej i średniej przedsiębiorczości. Po raz trzeci tytuł Gazeli Biznesu przypadł firmie Grupa Progres z Gdańska działającej w branży usług HR.

To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że już po raz trzeci znaleźliśmy się w zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju. Kolejny tytuł Gazeli Biznesu jest dla nas dowodem słusznie obranej strategii rozwoju i skuteczności w realizacji zadań, na bardzo wymagającym dzisiaj rynku HR-owym – mówi Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. O końcowym miejscu na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w całym badanym okresie.

Fot.:  www.pb.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.