Gdańskie inwestycje Balticonu

22 Lut

Balticon, wiodący operator ruchu kontenerowego w Polsce, rozszerza swoją działalność w Gdańsku. Przedstawiciele spółki zawarli właśnie z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA) dwie długoletnie umowy dzierżawy na nieruchomości przy ul. Ku Ujściu. Na terenie o powierzchni ponad 10,5 hektara, zlokalizowanym nieopodal Deepwater Container Terminal (DCT) Balticon zrealizuje inwestycje o łącznej wartości około 20 mln zł. Rozpoczęcie prac jest kwestią najbliższych tygodni.

Na inwestycji skorzystają kontrahenci, związani z branżą morską, głównie spedytorzy i armatorzy kontenerowi. Na wydzierżawionym terenie połączymy różne funkcje, wspierające pracę portu kontenerowego – mówi Michał Magdziarz, wiceprezes zarządu Balticonu. – Druga grupa klientów, do której adresujemy nową inwestycję, jest znacznie szersza. Z kontenerów morskich buduje się obiekty handlowe, domki letniskowe, czy nawet akademiki. Można je szybko zbudować i zdemontować właściwie bez śladu, bez pozostawienia gruzu i innych odpadów.

 

EcoContainers domek letniskowy
EcoContainers domek letniskowy

 

Michał Magdziarz dodaje: – Balticon już dziś pod marką „EcoContainers” modyfikuje w Gdyni kontenery na obiekty usługowe czy mieszkalne. Z początku ta działalność przypominała hobby, produkty znalazły jednak wielu entuzjastów. Obiekty z kontenerów są niedrogie, solidne i często mają ciekawe wzornictwo. Stanowią one atrakcyjne tworzywo dla architektów. W nowym warsztacie w Gdańsku zwiększymy skalę i jakość produkcji.

 

EcoContainers Cropp Store
EcoContainers Cropp Store

 

Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA, jest przekonany, że zagospodarowanie wydzierżawionej przez Balticon nieruchomości będzie korzystne z punktu widzenia interesów miasta.

 Balticon depot
Balticon depot

 

Obszerne tereny przy ul. Ku Ujściu mimo ciekawej lokalizacji są obecnie nieużytkami – mówi Alan Aleksandrowicz. – Przeznaczenie ich pod funkcje, wspomagające działalność portową, jest idealnym rozwiązaniem. Wskaźniki przeładunków kontenerów w Gdańsku rosną, przed DCT stoją perspektywy rozwoju, co wymusza wygospodarowanie zaplecza dla takiej działalności. Inwestycja Balticonu wpisuje się w ten trend i jesteśmy zadowoleni z zawarcia umowy z tą spółką.

Fot.tyt.: Balticon terminal kolejowy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.