Gdańsk z nagrodami na targach MIPIM w Cannes

16 Mar

Podczas trwających właśnie targów MIPIM 2017 w Cannes delegacja z Gdańska odebrała nagrody portalu fDi (Foreign Direct Investment), związane z rankingiem polskich miast przyszłości. Gdańsk wyróżniono w kategorii dużych miast m.in. za rozwój ekonomiczny, zasoby ludzkie, dobrą komunikację, a także jako miasto przyjazne inwestorom.

Przypomnijmy: fDi Intelligence, należący do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd, zajmuje się m.in. przewidywaniem, gdzie w Europie i na świecie opłaca się i będzie opłacało długoterminowo inwestować. Portal jest czytany na całym świecie, od londyńskiego City po Emiraty Arabskie.

W lutym portal ogłosił swój ranking “Polish Cities of the Future 2017/18”. W pierwszej piątce znalazły się: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Co brano pod uwagę? Kryteria to:
– potencjał gospodarczy
– przyjazne nastawienie do biznesu
– kapitał ludzki
– koszty pracy
– komunikacja.

Gdańsk znalazł się na piątym miejscu w rankingu ogólnym i na piątym miejscu w rankingu “Potencjału gospodarczego”. Jeśli chodzi o ranking “Ludzki kapitał”– Gdańsk jest szósty. Nasze miasto jest za to trzecie w rankingu “Connectivity” dużych miast, gdzie ocenia się infrastrukturę, nowe drogi, nowe biurowce, długość linii autobusowych i połączenia lotnicze ze światem, a nawet… szybkość internetu.

Więcej o rankingu i o Polsce w oczach fDi Intelligence: tutaj.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.