Gdańsk ponownie z Kursem na HR

14 Maj

24 maja w hotelu Hilton w centrum Gdańska odbędzie się jubileuszowa, X edycja konferencji Kurs na HR. Jest to ogólnopolski cykl spotkań, na którym poruszane są najbardziej istotne kwestie dot. rozwoju rynku pracy. Organizatorem wydarzenia jest Grupa Progres, jeden z liderów branży usług HR w Polsce.

Kilka lat temu zapoczątkowaliśmy cykl spotkań poświęconych tematyce rynku pracy, integrując wokół tego ważnego tematu lokalne środowiska biznesu, nauki i władz samorządowych. Ogromne zainteresowanie tą ideą, zarówno w największych aglomeracjach w kraju, jak i mniejszych ośrodkach, świadczy o dużej potrzebie spotykania się, rozmawiania i wymiany doświadczeń w obrębie szeroko pojętego HR. Na konferencjach nie unikamy też tematów trudnych – wyzwań stojących zarówno przed pracodawcami, jak i otoczeniem biznesu, dając cenne wskazówki i kreując rozwiązania istotnych problemów – mówi Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.

Wspólnie na ważne tematy
Najbliższa, X już edycja Kursu na HR odbędzie się w Hotelu Hilton w Gdańsku przy ul. Targ Rybny 1. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 od wymiany doświadczeń. Następnie uczestnicy wezmą udział w prelekcjach eksperckich podzielonych na panele tematyczne. Drugą część konferencji zdominują prezentacje o charakterze doradczym oraz wspólny panel dyskusyjny. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się indywidualnie z ekspertami, popracowania nad realnymi problemami z jakimi spotykają się w firmie, a także nawiązania relacji biznesowych.
O projekcie Live more. Pomerania, którego celem jest zachęcanie do przeprowadzki na Pomorze mieszkańców zarówno z innych regionów Polski, jak i z zagranicy, opowie Marcin Grzegory z Invest in Pomerania. O wyzwaniach i ryzykach związanych z utrzymywaniem pracowników w branży produkcyjnej mówić będzie Sylwia Łukawska, Production Coordinator Rotho, a Michał Lach, współzałożyciel LangMedia podejmie temat nowoczesnych szkoleń językowych. Piotr Bucki, wykładowca, zgłębi temat Storytellingu w HR, a Iwona Grochowska, CEO w Nais postara się udowodnić, że szef może być benefitem dla swojego pracownika. Będzie też o motywacji w produkcji, o czym opowie Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji, a także o rozwoju pracowników w świecie VUCA, co rozwinie Urszula Wiśniewska z ICAN Institute/Harvard Business Review Polska.

Najbliższa edycja Kursu na HR(w Gdańsku wydarzenie odbywa się po raz drugi) odpowie na wiele pytań dotyczących aktualnych trendów na rynku pracy oraz wyzwań, przed którymi stają firmy i rekruterzy, a także instytucje otoczenia biznesu. Specjaliści omówią braki kadrowe w branżach produkcyjnej i logistycznej, a uczestnicy dowiedzą się o nowoczesnych formach rozwoju pracowników.

Gdańska edycja zainauguruje tegoroczny cykl konferencji Kurs na HR w Polsce. Kolejne spotkanie odbędzie się w Łodzi (14 czerwca),następne we Wrocławiu oraz Krakowie.Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.kursnahr.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.