Gdańsk Business Week – Spotkanie Otwarte 15 maja

5 Maj

Nastoletnie rekiny biznesu po raz kolejny zaatakują podczas „Gdańsk Business Week” – Spotkanie Otwarte 15 maja 2014 r. w Inkubatorze StarterInkubator Starter zaprasza na spotkanie otwarte o Gdańsk Business Week 2014. Dowiecie się na nim jakie doświadczenia i przygody oferuje tydzień przedsiębiorczości.

To niepowtarzalna okazja do poznania absolwentów programu oraz zobaczenia materiałów z poprzednich edycji. Dowiecie się również o szczegółach rekrutacji, która rusza już 20 maja, a przede wszystkim dla czego warto rozwijać się nie tylko w szkole.

Spotkanie otwarte odbędzie się 15 maja o godz. 16:00 w Crazy Room w Inkubatorze STARTER (adres: Lęborska 3b, Gdańsk).

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce Spotkanie Otwarte.

Uczestnicy Gdańsk Business Week
Uczestnicy Gdańsk Business Week

Spraw, aby Twoje dziecko uwierzyło, że marzenia się spełniają i wykrzyczało: „Yes, I can!” Chyba każdemu z nas zdarzyło się zwątpić w swoje siły i umiejętności, gdy po raz czwarty próbowaliśmy rozwiązać zadanie lub napotykaliśmy kolejny zakręt na drodze do upragnionego celu. Jednak mimo pojawiających się przeszkód, warto próbować nadal, a tym samym pokazać innym, że najważniejszymi wyznacznikami sukcesu są wytrwałość i wiara w siebie. W taki też sposób Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z Urzędem Miasta Gdańsk oraz Foundation for Private Enterprise Education zachęcają nastolatków do wzięcia udziału w wakacyjnym międzynarodowym projekcie „Gdańsk Business Week”, który dedykowany jest młodym między 15 a 19 rokiem życia.

Co takiego wyróżnia „Gdańsk Business Week” od pozostałych projektów tego typu?  –  Przede wszystkim idea. Nie dajemy gotowych rozwiązań, tylko wskazujemy ścieżki, które pomagają w osiągnięciu wymarzonego celu. Inspirujemy, motywujemy i uczymy” – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO STARTER.  –  W ciągu jednego tygodnia uczestnicy biorą udział w bloku zajęć prowadzonych przez topowych managerów z USA, podczas których doskonalą techniki komunikacyjne i negocjacyjne, tworzą własną firmę i walczą o jej przetrwanie, planują, tworzą strategie marketingowe, uczą się pracy w zespole.

CEO Startera – Małgorzata Jasnoch podczas Trade Show – finału projektu
CEO Startera – Małgorzata Jasnoch podczas Trade Show – finału projektu

Młodzi ludzie wezmą również udział w ICT Day, w ramach którego odwiedzą partnera projektu – Gdański Park Naukowo Technologiczny oraz Inkubator STARTER – siedzibę organizatora. Będzie to dla nich okazja, aby spotkać się z lokalnym biznesem z branż informatyczno-komunikacyjnych. Jednym z ważniejszych założeń projektu jest komunikacja w języku angielskim pod okiem doświadczonych nauczycieli, którzy wspierają uczestników i pomagają przełamać często towarzyszącą młodym ludziom barierę językową.

„Gdańsk Business Week” bazuje na amerykańskiej licencji programu „Washington Business Week”, który w Stanach Zjednoczonych w ciągu 35 lat ukończyło 50 000 absolwentów.

–  W ubiegłym roku podczas „Gdańsk Business Week”, uczestnicy spotkali się z mentorami takich firm, jak: Boeing, Microsoft, Young Digital Planet, Intel. Również w tym roku, młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na porządną dawkę wiedzy i inspiracji, którą podzielą się z nimi goście zaproszeni ze świata biznesu – dodaje Małgorzata Jasnoch.

Chwila relaksu: warsztaty z jogi śmiechu w Inkubatorze Starter
Chwila relaksu: warsztaty z jogi śmiechu w Inkubatorze Starter

Przygoda, integracja, rozwój kompetencji miękkich i języka angielskiego, ogromna dawka wiedzy biznesowej, poznanie ciekawych ludzi ze świata lokalnego oraz amerykańskiego biznesu, budowanie poczucia unikalności i sprawczości u młodego człowieka w drodze do własnego sukcesu, amerykański duch niekończących się możliwości, które są na wyciągnięcie ręki to tylko niektóre słowa, najlepiej oddające charakter projektu „Gdańsk Business Week”. Rekrutacja do programu rozpocznie się 20 maja i potrwa do 12 czerwca. Koszt udziału w projekcie to 250 zł.

 

Fot. tyt.: materiały prasowe – Gdańsk Business Week – Yes, we can!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.