English Winter Camp

10 Lut

Inicjatywa English Summer/Winter Camp narodziła się w gdańskim oddziale Project Management Institute (PMI GB) już 10 lat temu. Wtedy po raz pierwszy zorganizowano obóz dla grupy dzieci, z środowisk najbardziej potrzebujących, który na celu miał po pierwsze nauczenie języka angielskiego, po drugie – wprowadzić podstawy zarządzania projektami, a po trzecie zapewnić wspaniałą i kreatywną zabawę.

W 2010 roku, po kilku edycjach letnich zakończonych sukcesem narodziła się chęć rozwoju programu i poszerzenia go o edycję zimową. Oprócz codziennych, 3-godzinnych zajęć z wykwalifikowanymi lektorami, dzieci biorą udział w licznych grach, zabawach i zajęciach z wolontariuszami, których celem jest wzmocnienie ich wiary we własne możliwości, poszerzenie ich horyzontów poprawienie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz obniżenie poziomu agresji.

W trakcie minionych ferii zimowych, 36 dzieci z kilku ośrodków z terenu województwa pomorskiego miały szansę spędzić piątą już edycję English Winter Camp w Zespole Szkół w Darżlubiu. Podczas tych dwóch tygodni (19 styczeń – 1 luty) oprócz 30 godzin języka angielskiego, dzieci miały okazję uczestniczyć w kuligu, pojechać na wycieczkę do Pałacu w Rzucewie, poznały tajniki przygotowywania ceramiki oraz wzięły udział w wielu innych kreatywnych warsztatów. Ponadto niemal każdego dnia dzieci do swojej dyspozycji miały salę gimnastyczną, na której odbywały się zajęcia sportowe.

fot. Ada Grzenkowicz
fot. Ada Grzenkowicz

Jednak, najważniejsze były popołudnie i wieczór poprzedzające zakończenie obozu. 31 stycznia 2014 odbyła się uroczysta Ceremonia Zamknięcia obozu połączona z charytatywnym Pokazem Mody. Był to dzień pełen emocji dla wszystkich, a zwłaszcza dzieci, które mogły z czasami niemałą tremą zaprezentować się na wybiegu w odzieży marki Reserved Kids, którą otrzymały na własność od organizatora tego wydarzenia. Pokaz mody organizowany przez markę należącą do złotego sponsora EWC 2014 – firmę LPP SA odbył się już po raz trzeci.

PMI już w maju zawiązuję kolejną grupę projektową, która rozpocznie pracę nad jedenastą edycją letnią English Camp. – Pragniemy serdecznie podziękować za udział w minionym obozie wszystkim, którzy w nim wzięli udział i przyczynili się do jego realizacji po raz piętnasty. Była to intensywna praca ponad 60 wolontariuszy przez prawie 3 miesiące i dzięki nim udało się to wszystko znowu zorganizować. Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom, patronom, których lista jest bardzo długa i miejmy nadzieję, że sukcesywnie będzie się poszerzać, za okazane nam wsparcie w różnej formie. To również dzięki nim dzieci, których rodziców, bądź opiekunów nie stać na ferie, mogły spędzić niezapomniane dwa tygodnie. – powiedziała po pokazie Ada Grzenkowicz, Project Manager ESC 2014.

fot. A. Grzenkowicz
fot. A. Grzenkowicz

Fot.tyt.: E. Gierka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.