English Summer Camp zaprasza!

22 Lip

Konstruowanie robotów, budowa labiryntów, znani sportowcy, laboratorium eksperymentów – te i inne atrakcje czekają na grupę 35 dzieci w czasie letniego obozu dla podopiecznych domów dziecka oraz innych dzieci wychowujących się w trudnych warunkach ekonomicznych i społecznych z województwa pomorskiego.

Między 2 a 15 sierpnia 2014 roku w Żelistrzewie (powiat pucki) będzie miała miejsce 11. edycja English Summer Camp. Pod okiem organizatora obozu, Project Management Institute w Gdańsku, grupa około 50 wolontariuszy z trójmiejskich firm, korporacji, szkół i uczelni już od końca maja 2014 r. pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, interesującego i edukacyjnego wyjazdu wakacyjnego.

Jak wskazuje nazwa wydarzenia, głównym celem obozu jest nauka języka angielskiego. Dzieciaki, których nie stać na korepetycje i kursy językowe będą miały okazję uczyć się z profesjonalnymi nauczycielami. Nauka nie jest jednak wydarzeniem jednorazowym, dlatego niektóre z dzieci uczestniczą w obozie po raz kolejny, zaś w trakcie roku szkolnego mogą korzystać z darmowych lekcji języka angielskiego udzielanych przez wolontariuszy projektu.

camp1

Budżet przedsięwzięcia to ok. 50 tysięcy złotych, za których zbiórkę również odpowiadają wolontariusze. Do grona stałych darczyńców takich jak Thomson Reuters, AURAEKO, Geoban, HK Finance, ABSL czy Metsa, dołączają także nowe firmy i instytucje. W tym roku, po raz pierwszy w swojej historii English Summer Camp zdobył grant Miasta Gdańska na realizację zadania publicznego w kategorii wypoczynek dzieci i młodzieży w wysokości 6.000 zł.

Wolonatriusze wykazują się też nie lada inwencją próbując zdobyć fundusze innymi sposobami. I tak w ramach ESC 2014 odbędzie się między innymi: wyprzedaż garażowa (19 lipca 2014, Flumark Pchli Targ, Gdańsk Żabianka), Dzień Międzynarodowej Kuchni (dla pracowników Thomson Reuters), a także Kampania Ślubna, poprzez którą zbierane są gry, zabawki i materiały edukacyjne dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy fundusze na obóz zbierane są także poprzez portal crowdfundingowy – www.wspolnyprojekt.pl. Ta coraz bardziej popularna forma pozyskiwania środków na realizację projektów zainspirowała organizatorów do zebrania części budżetu niezbędnego do zakupu materiałów na wykonanie robotów, które są motywem przewodnim tej edycji obozu.

camp2

Zachęcamy do śledzenia strony inicjatywy www.english-camp.pl. Informacje o wszystkich bieżących wydarzeniach znaleźć można także na Facebooku. Zainteresowani współpracą lub wsparciem mogą się kontaktować z Project Managerem: Adą Grzenkowicz ada.grzenkowicz@pmi.org.pl

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.