Dowiedz się, jak stworzyć twórczy biznes

23 Paź
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Print this page

„Twórczy Biznes” to nowy cykl otwartych szkoleń dla twórców rękodzieła, podczas których dowiedzą się oni m.in. jak zarobić na rękodziele, jak je rozliczać i skąd dowiadywać się o kiermaszach. Organizatorem szkoleń jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynia Rodzinna.

Okazuje się, że wśród rękodzielników sporą grupę stanowią rodzice, którzy wraz z przyjściem na świat dzieci decydują się na zmianę aktywności zawodowej. Poszukują takiej formuły, która pozwoli im na godzenie ról zawodowej i rodzicielskiej. Zdecydowana większość to młode mamy, ale także rodzeństwa, czy matki z córkami. Wśród rękodzielników zdarzają się także aktywne seniorki, które w ten sposób utrzymują swoją aktywność zawodową, ale także społeczną – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.

Projekt wpisuje się zarówno w politykę rodzinną, ale także w politykę wspierającą przedsiębiorczość wśród mieszkańców Gdyni.

Są rękodzielnicy, którzy doskonale radzą sobie w prowadzeniu takiej formy działalności zawodowej, ale sporą grupę stanowią osoby, którym dostęp do wiedzy i nowych trendów pomoże usystematyzować działania. To właśnie główna grupa docelowa szkoleń proponowanych przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynię Rodzinną – informuje Agnieszka Kukiełko, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej.

Podczas szkoleń rękodzielnicy uzyskają odpowiedzi na pytania w kwestii praw autorskich, promocji w sieci, ksiegowości i ZUS-u, a także dowiedzą się jak rozliczać rękodzieło, jak zarobić na rękodziele i skąd dowiadywać się o kiermaszach.

Pierwsze spotkania odbędą się:
25 października br. „Jak zarobić na rękodziele?” w Urzędzie Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24 sala 107, I piętro) w godzinach 17.00-19.30
30 października br. „Promocja w sieci. Skąd się dowiadywać o kiermaszach?” w Urzędzie Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24 sala 107, I piętro) w godzinach 17.00-19.30

Informacje o kolejnych spotkaniach pojawiać się będą na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych.

ZAPISY: m.urban@gdynia.pl ( w tytule wiadomości prosimy podać, którego szkolenia zgłoszenie dotyczy).

Fot.tyt.: Maciej Czarniak/www.facebook.com/gdynia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.