Dni Otwarte Funduszy Europejskich

18 Maj

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tym roku akcja odbywa się dniach 18-21 maja. Do tegorocznej – IV edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski, w tym również z Gdańska.

W czasie Dni Otwartych beneficjenci dotacji unijnych otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom z UE.

W ramach akcji w Gdańsku specjalną ofertę dla swoich gości przygotowały spółki i instytucje miejskie – Gdański Ośrodek Sportu, Centrum Hewelianum i Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”. Już od dziś można bezpłatnie korzystać z atrakcji Hewelianum, a także zwiedzić zrewitalizowany kompleks budynków przy ul Kieturakisa i Reduta Wyskok na Dolnym Mieście. Natomiast w sobotę 20 maja będzie można zwiedzać s/y Gen Mariusz Zaruski, a także korzystać ze sprzętu pływającego na przystani Żabi Kruk.

Przypomnijmy, że Gdańsk najlepiej w Polsce wykorzystuje możliwość pozyskiwania unijnych funduszy. W latach 2004-2014 Miasto pozyskało w sumie 3,8 miliarda złotych. A obecnie przygotowujemy projekty i staramy się pozyskać środki na realizację następnych ważnych inwestycji. I to się udaje: ostatnio otrzymaliśmy np. 80 mln na zabezpieczenia przeciwpowodziowe Gdańska, czy 117 mln na węzeł Biskupia Górka – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Szczegóły wszystkich wydarzeń związanych z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich można znaleźć na portalu www.dniotwarte.eu, natomiast atrakcje zgłoszone na terenie Gdańska znajdują się pod adresem: dniotwarte.eu/szukaj/?woj=0&miejscowosc=GDA%C5%83SK&od=0&do=0.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.