CODE{sun}DAY. Vol. 10

26 Maj

W Polsce brakuje 50 000 programistów. Wraz z zapotrzebowaniem wzrasta także zainteresowanie społeczeństwa programowaniem. Istnieje wiele możliwości nauki, niezależnie jednak od wyboru ścieżki nauczania, na początku pojawiają się wątpliwości, od czego zacząć, jak zacząć i czy to jest dla mnie? Wychodząc naprzeciw tym wahaniom Fundacja CODE:ME stworzyła cykliczne, całodniowe, niedzielne warsztaty CODE{sun}DAY.

Programowania, tak jak każdego języka i wielu umiejętności nie da nauczyć się jednego dnia, jednak to nie jest celem warsztatów. Główną ideą jest promowanie nauki programowania oraz testowania i pomóc w zrobieniu pierwszego kroku.

Podczas warsztatów każdy z uczestników ma możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o programowaniu czy też testowania, z rzeczywistością.Warsztaty pozwalają odpowiedzieć sobie na pytania, „czy ja chcę to robić?”. Z racji tego, że popularność programowania wzrasta, często kreowany jest błędny obraz tego, czym się zajmuje programista oraz jak wygląda codzienna praca programisty, a warsztaty są małą namiastką tego, jak wygląda praca w branży IT. Jeśli uczestnik po ukończeniu warsztatów wraca do domu, jest zaciekawiony, otwiera edytor kodu i próbuje napisać kod sam, to znak, że wybór programowania jako swojej nowej ścieżki to dobry pomysł.


Podstawą warsztatów jest wymiana doświadczeń pomiędzy trenerami, jak i samymi uczestnikami. Umiejętności uzyskane pozwolą na podjęcie decyzji, w jakim kierunku dany uczestnik chciałby się rozwijać.

Zbliżająca się edycja będzie już 10. Jak w poprzednich edycjach do wyboru jest jeden z trzech warsztatów. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli zmierzyć się z Javą i Javą Script. Uczestnicy będą wspólnie z trenerem tworzyć aplikacje, które pozwolą im posiąść pierwsze praktyczne umiejętności związane z tymi językami. Trzecią grupę będą stanowić testerzy, którzy pod okiem trenera, przetestują aplikację i nauczą się, jak mądrze wytykać błędy innym.

Zapisy na warsztaty: TUTAJ.

O organizatorze:Fundacja CODE:ME zajmuje się propagowaniem szeroko pojętnej nauki programowania. W swojej ofercie posiada kursy programowania od podstaw oraz na poziomie zaawansowanym, a także od niedawna kursy testowania.

Poza standardowymi kursami organizuje jednodniowe warsztaty CODE{sun}DAY, tematyczne hackathony, czy inne wydarzenia związane z branżą IT, które mają charakter niekomercyjny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.