Biznesy z młodzieńczą werwą

26 Mar

Po raz kolejny młodzież z Gdańska dostała szansę na stworzenie biznesowych projektów, które oddziałują na szkołę i otoczenie. We wtorek, 27 marca o godz. 9.30, w siedzibie Inkubatora Starter przy ul. Lęborskiej 3B odbędzie się finał IV edycji Lekcji Przedsiębiorczości, projektu edukacyjnego organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

Zadaniem młodzieży było opracowanie odpowiedzi na potrzeby znalezione w ich najbliższym otoczeniu oraz stworzenie modelu biznesowego dla swojego pomysłu. W STARTERZE, efekty swojej dotychczasowej pracy, przed jury, zaprezentuje 10 grup pochodzących z gdańskich szkół średnich. Uczniowie mają głowy pełne pomysłów. Do finału zakwalifikowała się grupa, który chce tworzyć biżuterię ze starych, nieużywanych już klawiatur komputerów. Inny pomysł, to oryginalna szminka, która zawiera w sobie aż 4 kolory.

W Lekcjach Przedsiębiorczości, trwających od 2014 roku, wzięło udział już ponad 2500 uczennic i uczniów. Program STARTERA i Miasta Gdańska oferuje zgamifkowane zajęcia z przedsiębiorczości, podczas których młodzież zdobywa biznesową wiedzę na specjalnej platformie działającej podobnie do znanych gier. Ponadto, na lekcjach pod okiem nauczycieli uczniowie rozwijali pomysły, które zaprezentują podczas wielkiego finału w STARTERZE.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.