Biznesowa Szybka Randka łączy biznesy

22 Paź

14 października o godz. 9:00 odbyła się czwarta edycja Biznesowej Szybkiej Randki w Trójmieście. Tym razem uczestnicy gościli w  w Restauracji OtwARTa, która była partnerem wydarzenia, zapraszając uczestników w swe „skromne” progi.

OtwARTa to wyjątkowy punkt na kulinarnej i kulturalnej mapie Trójmiasta. Stworzona, by stać się miejscem spotkań rodzinnych, towarzyskich oraz biznesowych. I właśnie tą ostatnią grupę można było spotkać 14 października w lokalu.

vp3

Biznesowa Szybka Randka, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy ludzi, ale nie są to bynajmniej spotkania matrymonialne. My kojarzymy ludzi biznesowo – mówi Fatima Zblewska, organizatorka wydarzenia. – Kiedyś spotkałam się z zabawną reakcją jednego pana. Podczas innego spotkania networkingowego powiedziałam, że organizuję „Biznesową Szybką Randkę”. Pan usłyszał tylko „szybką randkę”, podszedł do mnie uradowany i powiedział: „Bo ja taki szalony, szukam żony!” Uśmiechnęłam się i wytłumaczyłam, że to nie do końca o to chodzi, bo tu nie kojarzymy par, a biznesy. Tu nie ma znaczenia czy przy jednym stole usiądzie kobieta i mężczyzna, czy dwie panie lub dwóch panów. Tu chodzi o ich biznesy. Jedna osoba mówi czym się zajmuje, druga opowiada o swojej działalności i szukają jakiegoś wspólnego mianownika. Czasem jest tak, że go nie ma, ale to nie oznacza, że czas przy tym stoliku jest stracony. Dlaczego? Bo ktoś może znać kogoś, kto może akurat pomóc i to jest kolejna wartość dodana naszych „randek'” – dodaje.

vp2

Na czym dokładnie polega „Biznesowa szybka Randka”?

Zasady są proste: uczestnicy mają 4 minuty na rozmowę przy jednym stoliku (po 2 minuty na osobę). Podczas rozmów w parach, osoby prezentują swoją działalność i szukają płaszczyzny do możliwej współpracy. Wymiana wizytówek jest jak najbardziej wskazana. Koniec czasu sygnalizuje dzwonek i wtedy przechodzimy do kolejnego stolika. Największą zaletą spotkania jest kontakt „twarzą w twarz” z każdym uczestnikiem po kolei. Ograniczona ilość osób do 20-30 sprawia, że spotkanie jest raczej kameralne, a atmosfera dość luźna – wyjaśnia Fatima Zblewska.

Kolejna Biznesowa Szybka Randka w Trójmieście planowana jest na styczeń 2016 roku. O szczegółach będziemy informować.

vp1

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/VipEventComPl

Źródło: Informacja prasowa

Portal my3miasto.pl ma przyjemność patronować Biznesowej Szybkiej Randce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.