„Biznes to relacje”. W Pracodawcach Pomorza wiedzą, jak to robić!

17 Wrz

Jak ważne są dobre i trwałe relacje nie tylko w biznesie ale również w życiu codziennym nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak sztuką jest je budować, znaleźć na to budowanie czas i je pielęgnować. W szczególności w biznesie. Pracodawcy Pomorza to organizacja wyjątkowa, wspierająca pomorski biznes. Nie tylko dlatego, że aktywnie działa na rzecz swoich członków i społeczności lokalnych. Dlatego również, że jest otwarta na potrzeby oraz inicjatywy zgłaszane i organizowane przez członków. Jedną z takich inicjatyw jest rozpoczęty właśnie cykl comiesięcznych spotkań networkingowych.

Bywam na spotkaniach, które „networking” mają w nazwie, choć budowania relacji jest w nich tyle co kot napłakał. Po wielu rozmowach ze znajomymi prowadzącymi firmy doszłam do wniosku, że warto zorganizować prawdzwie spotkanie networkingowe, gdzie relacje będą głównym celem spotkania. Kluczowym w takim przedsięwzięciu jest prowadzący. Osoba znana, ceniona i mającą wielkie doświadczenie w tym zakresie – mówi pomysłodawczyni cyklu Justyna Wojtaszczyk z agencji marketingowej KeyK Project Marketing&Media. – Myśląc o networkingu tylko jedna osoba przyszła mi do głowy. Ireneusz Osiński, Prezes Fundacji Rozwoju Talentów, prawdziwy mistrz budowania relacji – dodaje Justyna Wojtaszczyk.

Wioleta Biel

Pierwsze spotkanie pod tytułem „Biznes to relacje. Pozyskaj nowych klientów” za nami. O potrzebie i zainteresowaniu spotkaniem świadczy fakt, że lista została zamknięta w ciągu niepełnego jednego dnia. A co na spotkaniu? Wspaniały klimat, rozmowy,  którym nie było końca, genialna, energetyczna prezentacja o tym, jak powinien wyglądać networking, którą wygłosił Ireneusz Osiński.

Irek Osiński
Ireneusz Osiński

 

Uśmiechałem się pod nosem słysząc o najczęściej popełnianych błędach podczas spotkań networkingowych , bo sam je czasami popełniam – mówi Wojciech Widzicki z agencji interaktywnej Widzicki.com. – Wypatrywanie stolika z kawą, szukanie wzrokiem znajomych, stanie w gronie znajomych jak już się ich znajdzie lub samotne stanie w kącie lub siedzenie na krześle – dodaje.

Znane z autopsji? No właśnie. O tym, jak uniknąć pułapek, w które sami często wpadamy, mówił podczas swojej prezentacji Ireneusz Osiński.

Właśnie dzięki prowadzeniu tego spotkania przez prezesa Fundacji Rozwoju Talentów to spotkanie było tak wyjątkowe i owocne dla uczestników. Nikt nie stał sam, nikt się nie nudził. Wiele grup, wiele rozmów, wymiany wizytówek, śmiech ale też poważne biznesowe rozmowy. Jednym słowem budowanie relacji. To co jest w dzisiejszych czasach tak ważne i o czym się tyle mówi, a tak niewielu potrafi to naprawdę doskonale robić. I tak powstał projekt, który mam nadzieję, że wpisze się na stałe w klimat biznesowych spotkań trójmiejskich przedsiębiorców u Pracodawców Pomorza – zachęca do spotkań Justyna Wojtaszczyk.

Od lewej: Marta Dargas, Justyna Wojtaszczyk i Aleksandra Harasiuk
Od lewej: Marta Dargas, Justyna Wojtaszczyk i Aleksandra Harasiuk

 

Czekam niecierpliwie na kolejne spotkania bo pierwsze, z mojego biznesowego punku widzenia, było bardzo, bardzo owocne – podsumowuje jedna z uczestniczek spotkania.

net2

Więcej zdjęć ze spotkania networkingowego znajdziecie TUTAJ!

Na zdjęciu tytułowym: Tomasz Limon – Dyrektor Zarządzający Pracodawców Pomorza – fot. Katarzyna Krajewska – Turyczyn/KKT Studio/Wysoka Szpilka

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.