Biznes Kocha Kobiety (RELACJA)

1 Cze

24 maja 2017 roku, w Hotelu Focus Premium, odbyła się już czwarta trójmiejska edycja spotkań Biznes kocha Kobiety. Marka ta wspiera kobiety w karierze na etacie, a także rozwijaniu własnych biznesów. Podczas warsztatów uczestniczki nabywają nowych kompetencji a indywidualne szkolenia mają na celu kompleksową pomoc firmom w obszarach Social Media oraz Employer Brandingu.

Podczas spotkań, uczestniczki inspirują się, motywują oraz nawiązują kontakty. – Cieszymy się, że udało nam się stworzyć aktywną, zaangażowaną i nastawioną na rozwój społeczność kobiet! – mówi organizatorka, Łarysa Wujcik.

Podczas ostatniego spotkania, Aleksandra Sułek, Dyrektor Regionu banku Credit Agricole opowiedziała o tym, co czeka i do czego przygotowują się banki w niedalekiej przyszłości. Barbara Mazurek, przedsiębiorca z 20 letnim doświadczeniem w pracy z korporacjami i MŚP, mówiła o tym, jak zdobyć autorytet drogą kompetencji i merytorycznej wiedzy i doprawić kobiecą intuicją. Mówiła o tym, że niektóre szefowe są naturalnymi liderkami, bez wysiłku wzbudzają respekt i szacunek wśród pracowników. Przekonywała, że wszystkie mogą być dobrymi przywódcami – o ile zechcą się tego nauczyć. Do poszerzania wiedzy i kompetencji zachęcała uczestniczki, przytaczając ciekawe przykłady z własnego życia zawodowego. Aleksandra Hinc, prawnik, przedsiębiorca i doradca, przekonywała do większej dbałości o prawny aspekt swojej działalności, zachęcała do zawierania i uważnego czytania umów z partnerami biznesowymi, by uchronić się przed problemami w okresie późniejszym.


Julia Izmalkowa, psycholog, właścicielka agencji badawczej Izmałkowa, specjalizującej się w psychologii kłamstwa, podczas swojej prelekcji pod przewrotnym tytułem “Nie wierz w kłamstwo, że nie możesz mieć wszystkiego”, mówiła o swojej trudnej aklimatyzacji w Polsce, o przeszkodach które musiała pokonać w drodze na szczyt i jak te przeciwności wpłynęły na to, jaką jest teraz osobą. Mówiła o „dobrych radach” które słyszała od innych, a które okazały się niedobre dla niej, zachęcała do wypracowywania własnej prawdy, która będzie fundamentem funkcjonowania. Przekonywała, że w sytuacjach trudnych, nie warto jest uciekać a należy „patrzeć King Kongowi prosto w oczy”, w ten sposób zmierzymy się z problemem, nabierzemy wiary we własne możliwości i pewność, że podołamy przeciwnościom w przyszłości. Jak mówi sama Julia Izmałkowa, celem przemówienia było podzielenie się z kobietami zasadami, którymi kieruje się prowadząc firmę, bloga, występując na licznych konferencjach, szkoląc, a przy tym mając czas na swoje życie prywatne i rozwój. Jako psycholog mogłaby opowiedzieć, co powinno działać. Jako badacz opowiedzieć, w co ludzie wierzą, co działa. Ale jako osoba, która sama zbudowała swoją firmę i życie wbrew powszechnym zasadom – chce podzielić się tymi, które sprawdziły się najlepiej. „Przeszłam długą drogę zanim stworzyłam swoje mantry – i teraz, kiedy jest ciężko, lub kiedy nie wiem jaką podjąć decyzję – właśnie nimi się kieruje. Mam nadzieję, że niektóre pomogą też innym kobietom” mówi Julia.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a po zakończeniu, mimo później pory, uczestniczki jeszcze w kuluarach rozmawiały z Julią Izmałkową.

Fot.: Ewa Żala Photography.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl miał przyjemność być partnerem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.