Arduino w Internecie rzeczy!

17 Paź

Spotkanie z technologią loT przy użyciu platformy Arudino i języka JavaScript – to wszystko na warsztatach dla miłośników nowych technologii, które odbędą się 20 października w siedzibie Hackerspace Trójmiasto w Gdańsku.

Internet rzeczy to koncepcja, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej inteligentnej KNX lub sieci komputerowej. Do tego typu przedmiotów zaliczają się między innymi urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze.. Jest to jedna z technologii, które odmienią jutrzejszy świat.

Fundacja CODE:ME postanowiła zachęcić młodych programistów i elektroników, którzy postawili już pierwsze kroki w tym świecie, do dalszego rozwoju i zainteresowania się niezwykle dynamiczną technologią loT. Wszystko to na warsztatach, które odbędą się 20 października w siedzibie Hackerspace Trójmiasto przy alei Wojska Polskiego 41 w Gdańsku. Uczestnicy spotkają się z technologią za pomocą popularnej platformy Arduino i języka JavaScript. Zaprojektowane moduły inteligentnego domu będą mogły się porozumiewać ze sobą bezpośrednio oraz z pomocą darmowej chmury przystosowanej do zastosowań IoT.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja CODE:ME prowadząca Hackerspace Trójmiasto. Warsztaty będą okazją do spotkania się i wymienienia technologicznych doświadczeń z zespołem trenerów i wolontariuszy, którzy na technologii znają się jak mało kto. Ponadto, fundacja prowadzi wiele działań mających na celu szerzenie protechnologicznych postaw oraz edukację w zakresie nauki programowania. Realizują je w formie kursów oraz bezpłatnych grup samonauki.

CODE:ME może pochwalić się organizacją takich wydarzeń jak: trójmiejska edycja Global Game Jam czy polski finał NASA Space Apps Challenge. Dwa razy do roku odbywa się także cykl niedzielnych warsztatów łączących software i hardware pod nazwą CODE{sun}DAY. Razem z firmą Intel poprowadzili warsztaty IoT z użyciem platformy Edison, a pozyskaną wiedzę przekażą właśnie na warsztatach o nazwie: Arudino w Internecie rzeczy!

Swoje uczestnictwo można zgłaszać na stronie: www.meetup.com/hs3city/events/243976664/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.