12. edycja charytatywnego obozu English Summer Camp

23 Lip

Między 10 a 23 sierpnia 2015 roku w Szarlocie kolo Kościerzyny będzie miała miejsce 12. edycja English Summer Camp. Pod okiem organizatora obozu, Project Management Institute w Gdańsku, grupa około 40 wolontariuszy z trójmiejskich firm, korporacji, szkół i uczelni już od końca maja 2015r. pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, interesującego i edukacyjnego wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym.

Jak wskazuje nazwa wydarzenia, głównym celem obozu jest nauka języka angielskiego. Dzieciaki, których nie stać na korepetycje i kursy językowe będą miały okazję uczyć się z profesjonalnymi nauczycielami. Dzieci biorą udział w licznych zajęciach i warsztatach. Poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt. Ta edycja związana będzie ze sportem i zdrowiem.

Motywem przewodnim projektu jest SPARK = SPort Activity and Recreation for kids.Nasi podopieczni w ramach projektu uczestniczyć będą w różnego rodzaju aktywnościach sportowych, zajęciach powiązanych z muzyka, malarstwem i sportem – mówi Katarzyna Biernatowska, Project Manager ESC 2015.

Nad całym przedsięwzięciem pracujemy podzieleni na cztery zespoły projektowe: komunikacja i marketing, program, fundrasing i formalności. Każda z grupa jest odpowiedzialna za inny obszar przygotowań do obozu. Jest to doskonała okazja do nabycia doświadczenia w zarządzaniu projektami jak rowniez poszerzenia swoich kompetencji w kazdej z tych dziedzin.  Jest to nie lada wyzwanie – dodaje Katarzyna Biernatowska.

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W obozie wzięło udział już prawie 700 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego.

Zainteresowanych współpracą lub wsparciem prosimy o kontakt z Product Owner zespołu ds. Komunikacji i Marketingu- Milena Henszke milena.henszke@pmi.org.pl
tel. 660 898 084.

Co? Obóz letni English Summer Camp
Kto? Wolontariusze PMI, sponsorzy, partnerzy
Gdzie? Szarlota kolo Koscierzyny
Kiedy? 10 – 23 sierpnia 2015
Dla kogo? Dla dzieci z domów dziecka rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym

Źródło: Informacja prasowa

Portal my3miasto.pl ma przyjemność patronować tej zacnej inicjatywie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.