10. urodziny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości już za nami (FOTO)

23 Gru

17.12.2014 r. o godz. 19:00 w MCK Zatoka Sztuki w Sopocie odbył się StartUp Mixer, czyli znana w środowisku startupowym impreza promocyjno-edukacyjna organizowana przez Inkubatory AIP tym razem z okazji obchodów 10-lecia działalności. Gośćmi specjalnymi byli założyciele największej sieci inkubatorów w Europie – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski.

Podczas specjalnego panelu twórcy Inkubatorów AIP przybliżyli historię organizacji, która sama w sobie jest dowodem, że początkowe trudności nie powinny nikogo zniechęcać. Warto bowiem pamiętać, że u swojego zarania Inkubatory AIP miały do dyspozycji jedynie kilka używanych komputerów zdobytych zresztą tylko dzięki uprzejmości jednej z firm. Panel był o tyle ciekawy, że to publiczność zadawała pytania prezesom AIP dotyczące ich pierwszych kroków, trudności i sposobu, w jaki motywowali się do dalszego rozwijania firmy.

W trakcie wydarzenia został przyznany tytuł i statuetka StartUp Friendly dla uczelni, która zdaniem startupowców oraz przedstawicieli Inkubatorów AIP najbardziej wspiera rozwój przedsiębiorczości w regionie. Nagrodę tę otrzymał Uniwersytet Gdański, a statuetkę odebrał Prorektor UG do spraw rozwoju i finansów Mirosław Szreder.

Uczestnicy spotkania poznali również plany biznesowe trzech startupów działających przy AIP. Pierwszy z nich to Nieustraszone! Twórczynią projektu jest Katarzyna Aziukiewicz. Nieustraszone to forma warsztatów, które powstały po to, aby zwiększać poczucie pewności siebie u młodych dziewczyn, akceptacji własnego ciała, odwagę w asertywnym mówieniu NIE, oraz świadomość w wyborze swojej ścieżki życiowej. Poprzez zabawę dziewczynki uczą się podwyższania poczucia własnej wartości. Zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych: 10-13 lat oraz 14-16 lat.

Poznaliśmy także dwie młode panie architekt prowadzące studio projektowania wnętrz Dotzajn – Lizę Petruczynik i Dagmarę Rapińczukktóre opierają swoją działalność na kilkuletniej praktyce i wiedzy zdobytej zarówno podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych, jak i na Politechnice Gdańskiej. Swoje umiejętności w całości przelewają na każdy, nawet najmniejszy projekt.

Trzecim startupem, który miał okazję się zaprezentować był Slavica Dance! Slavica Dance© to polska tradycja oraz muzyka połączona z nowoczesnością. Jest to nowa forma aktywności fizycznej – połączenie elementów tańca ludowego z nowoczesnymi formami fitness. Autorką projektu jest Justyna Bolek, instruktorka fitness, instruktorka tańca oraz choreograf taneczny; tancerka z wieloletnim stażem.

Po prelekcjach i wielu podziękowaniach dla twórców AIP, przy lampce szampana i smacznych przekąskach nastąpiła część networkingowa.

Fot.tyt. Wojtek Rojek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.