Zostań agentem wywiadu w Experymencie

8 Lis

Na tajemniczej planecie HSPS od lat toczy się wojna dwóch światów. Wciel się w agenta kontrwywiadu i zdobądź jak najwięcej informacji na temat każdej ze stron konfliktu. Jak wziąć udział w tej tajnej misji? Wystarczy się zapisać na zajęcia Akademii 13 + w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. W ramach programu przygotowano także osobne spotkania dla rodziców. Właśnie ruszyły zapisy na zajęcia.

Centrum Nauki Experyment startuje z nowym programem skierowanym do nastolatków – Akademia 13 +. To cykl naukowych zajęć dla młodzieży. Zdobędą na nich wiedzę biologiczną i wywiadowczą. Hasłem przewodnim zajęć jest wojna światów. Ich uczestnicy, na czas udziału w projekcie, zostaną tajnymi agentami i będą mieli do wykonania naukową misję.

W nowej odsłonie Akademii 13+, zajęcia będą ze sobą połączone wspólną fabułą. Na tajemniczej planecie HSPS od lat toczy się wojna dwóch światów. Naprzeciw siebie stanęły istoty przypominające ludzi oraz takie, które są łudząco podobne do roślin. W bratobójczej walce ma rozstrzygnąć się los planety. Zostanie ona w całości opanowana przez „ludzi” lub przez „rośliny”. Podczas spotkań młodzież, wraz z parą naukowców – dr hab. Joanną Mytnik oraz dr Wojciechem Glacem z Uniwersytetu Gdańskiego, będzie musiała rozwikłać, czy rośliny potrafią myśleć, planować i podejmować rozsądne działania i czy człowiek posiada wolną wolę i kieruje się wyłącznie rozumem? Studenci Akademii wcielą się w rolę agentów wywiadu i kontrwywiadu. Ich celem będzie zdobycie jak największej liczby danych dotyczących mocnych i słabych stron każdej ze stron konfliktu. Tajni agenci zakończą swoje działania w styczniu 2019 roku, kiedy wezmą udział w misji specjalnej na planecie HSPS. Jestem przekonana, że udział w projekcie, to nie tylko porządna dawka wiedzy biologicznej, ale także wspaniała przygoda – zachęca Małgorzata Daniluk, koordynatorka Akademii Experymentu.

Pierwsze zajęcia dla młodzieży odbędą się w sobotę, 17 listopada o godz. 11.30 w Centrum Nauki Experyment. Kolejne zaplanowano na 15 grudnia 2018 roku i 12 stycznia 2019 roku o tej samej porze. Udział w projekcie jest płatny. Koszt uczestnictwa w całym cyklu zajęć to 48 złotych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ruszyły one w środę, 7 listopada, na stronie gdyńskiego Experymentu.

Formuła ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To interesujące spotkania. Tym razem dla nieco starszej młodzieży. Testujemy różne formy rozmowy z młodymi ludźmi i to jest jedna z nich – mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.

W ramach Akademii 13 + odbędą się również osobne zajęcia dla rodziców na temat budowania relacji z nastolatkiem i rodzicielstwa.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 11.30. Poprowadzi je dr Maciej Dębski z Fundacji „Dbam o mój z@sięg”. Opowie on o tym, dlaczego w świecie cyfrowym tak ważne są bezpośrednie relacje. Rodzice będą mogli się dowiedzieć, jak ważny jest bezpośredni kontakt między ludźmi w świecie cyfrowym i że dobrze zbudowana relacja z najbliższymi może uchronić młodych użytkowników mediów cyfrowych przed uzależnieniem.

Kolejne zajęcia, 12 stycznia 2019 roku, przeprowadzi Małgorzata Zaremba – absolwentka prawa, doradca zawodowy i trenerka metody FRIS oraz Insight’s Discovery. Tematem prelekcji będzie ważny zawód, jakim jest rodzicielstwo. Uczestnicy spotkania zastanowią się, jak stworzyć szczęśliwą rodzinę i rozmawiać o trudnych emocjach. Porozmawiają też o tym, jak się zachować i co robić, kiedy tracimy cierpliwość, bp nastolatek wyprowadza nas z równowagi.

Rodzic może zapisać się na zajęcia niezależnie, nawet jeśli jego dziecko nie będzie uczestniczyło w warsztatach dla młodzieży. Spotkania są płatne. Udział w obu zajęciach kosztuje 34 zł. Informacje o zapisach znajdują się tutaj.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.