Znamy prelegentów 7. edycji Blog Forum Gdańsk 2016

30 Sie

Już za niespełna miesiąc, w dniach 24-25 września, w kompleksie Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się Blog Forum Gdańsk 2016 – najważniejsze spotkanie blogerów i twórców internetowych w Polsce. Gościem specjalnym będzie Clive Thompson – uznany dziennikarz i bloger „The New York Times”. 

Blog Forum Gdańsk to największe w Polsce spotkanie blogerów. Jest nie tylko interdyscyplinarną konferencją, podczas której uczestnicy rozwijają swoje kompetencje, ale też okazją do szerokiego networkingu. #BFGdansk co roku proponuje program na bardzo wysokim poziomie, który dzięki zaproszonym gościom – autorytetom w swoich dziedzinach – czyni z tego wydarzenia przestrzeń do rozważań na istotne tematy kulturalne i społeczne. Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”.

W Gdańsku, mieście wolności, poszukiwanie odpowiedzi na tak postawione pytanie jest jak najbardziej uprawnione, a dyskusja o roli twórców internetowych, ich prawach i powinnościach, wręcz niezbędna, w obliczu zmieniającej się na naszych oczach komunikacji za pomocą nowych mediów – mówi Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej w Gdańsku, organizatora #BFGdansk.

Tradycją Blog Forum Gdańsk jest zapraszanie nie tylko gości zagranicznych, którzy często w Polsce goszczą po raz pierwszy, ale także polskich uznanych reprezentantów świata komunikacji i mediów, naukowców czy autorów bestsellerów. Do tej pory, w 7-letniej historii, uczestnicy #BFGdansk mieli okazję posłuchać Austina Kleona, Briana Solisa, Johna Biggsa, Michaela Anti, Edwina Bendyka, Marii Czubaszek, Moniki  Jaruzelskiej, Tomasza Machały, o. Leona Knabita, Jurka Owsiaka, Piotra Waglowskiego, prof. Jerzego Bralczyka, Michała Broniatowskiego, Grzegorza Miecugowa, Filipa Niedenthala i wielu innych.

W tym roku na scenie #BFGdansk wystąpi m.in. Clive Thompson, światowej sławy dziennikarz, piszący m.in. dla The New York Times, Wired czy Smithsonian Magazine, bloger i autor hitowego „Smarter Than You Think: How Technology is Changing Our Minds For the Better”. 

Pośród zaproszonych osobistości znaleźli się także: światowej sławy psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik, profesor Jerzy Vetulani; operator filmowy i scenarzysta, Sławomir Idziak czy dziennikarz Jarosław Kuźniar. Ale także ks. Jacek Stryczek – pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, Mariusz Szczygieł, który w rozmowie z Konradem Kruczkowskim opowie o warsztacie pracy reportażysty, czy Krzysztof Gonciarz – producent wideo, prowadzi kanały na YouTube o łącznej liczbie ponad miliona subskrybentów.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji został T-Mobile Polska. W ramach współpracy z T-Mobile Polska powstanie m.in. specjalny raport o polskiej blogosferze sporządzony przez Natalię Hatalską – eksperta komunikacji i badaczkę trendów, oraz zorganizowana zostanie debata dotycząca przyszłości komunikacji cyfrowej. T-Mobile Polska zapewni także transmisję na żywo z konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.