Złote chłopaki z Sopot Tenis Klub

21 Wrz

Juniorzy z Sopot Tenis Klub zostali Drużynowymi Mistrzami Polski na rok 2016. Drużyna Mistrza Polski: Evan Moore, Maksymilian Raupuk, Maciej Autuch, Maciej Karczmarczyk, Mateusz Budnik, kapitan Andrzej Grusiecki.

W dniach 16-18.09.2016r. na kortach UKS Beskid Ustroń rozegrano finały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W pierwszym meczu zawodnicy STK Sopot zmierzyli się z gospodarzami UKS Beskid Ustroń i po wyrównanym spotkaniu awansowali do puli medalowej, przy stanie pojedynków 3:3 o zwycięstwie zdecydował lepszy stosunek gemów.

W meczu decydującym o awansie do finału drużyna z Sopotu pokonała klub MKT Stalowa Wola 6 :0.

mp1
W walce o pierwsze miejsce juniorzy z STK zmierzyli się z faworytami Mistrzostw drużyną AZS Poznań. W pierwszym meczu zawodnik STK Evan Moore pokonał w dwóch setach 7:6 6:2 Piotra Matuszewskiego aktualnego Mistrza Polski Juniorów, to zwycięstwo dało naszej drużynie pozytywny impuls do walki. W drugim spotkaniu Maksymilian Raupuk – STK wygrał w trzech setach z Pawłem Jankowiakiem . W trzecim meczu Maciej Autuch – STK pomimo dwóch piłek meczowych przegrał z Bartoszem Łosiakiem w trzech setach 1:6 7:5 7:6.

W ostatnim meczu singlowych Maciej Karczmarczyk – STK przegrał z Mieszkiem Kwaśniewskim 3:6 4:6. O wyniku spotkania miały zdecydować gry podwójne.

Pierwszego debla wygrała drużyna STK Sopot a drugiego AZS Poznań . Przy stanie meczu 3:3 o tytule Drużynowego Mistrza Polski zdecydowała różnica gemów, korzystniejsza dla Sopot Tenis Klubu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.