Zawodowy tenis na sopockich kortach

4 Cze

W dniach 10–18 czerwca 2017 roku na kortach Sopot Tenis Klubu zostanie rozegrany po raz drugi z rzędu międzynarodowy zawodowy turniej tenisowy rangi ITF Futures Men’s – Sopot Cup z pulą nagród 15 tys. $. Będzie to pierwszy turniej z cyklu turniejów Futures rozgrywanych w Polsce.

Turniej tej rangi może stać się przepustką do zawodowej kariery tenisowej dla wielu młodych zawodników nie tylko z Polski i Europy ale i całego globu. W tym turnieju będą oni mogli zdobyć punkty do klasyfikacji ATP.

Przypomnijmy, iż w zeszłorocznym turnieju ITF Futures Men’s – Sopot Cup triumfował najlepszy polski zawodnik młodego pokolenia Kamil Majchrzak który rywalizował z zawodnikami z 5 kontynentów : Europy, Azji, Australii, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

W tegorocznym turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w dniach 10–11 czerwca 2017 r. wystartuje 64 zawodników, a w turnieju głównym rozgrywanym w dniach 12–18 czerwca 2017 r. będziemy mogli dopingować 32 zawodników – informują organizatorzy.

Sopot Tenis Klub w turnieju głównym będzie reprezentował Kamil Gajewski, w turnieju eliminacyjnym zamierzają wystartować młodzi zawodnicy Sopot Tenis Klubu: Maksymilian Raupuk, Cezary Walkusz, Adrian Kowalski, Maciej Autuch oraz Sebastian Chojnowski i Maciej Jabłoński.

Turniej zostanie zorganizowany przy dużym wsparciu organizacyjno–finansowym Gminy Miasta Sopot, BMC Sp. z o.o. oraz firm: Ziaja, Lotto, Hortex, Prince.

Wszystkich sympatyków tenisa już dziś zapraszamy do odwiedzenia sopockich kortów. Początek rozgrywek przewiduje się na godz. 11.00 – dodają organizatorzy.

Portal my3miasto.pl m przyjemność być patronem medialnym turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.