„Zamień etat na działalność” (PATRONAT)

29 Maj

Zarządzanie własnym czasem, poszerzanie kompetencji i zwiększone zarobki to główne korzyści, jakie dostrzegają przedsiębiorcy, kiedy mówią o początkach własnego biznesu. Z jego atutów korzysta coraz więcej pracujących. Przykładem są giggersi, ale czy tylko? Już 7 czerwca podczas gdyńskich warsztatów „Przedsiębiorca 3.0 – pobierz aktualizację” Fundacja Tax Care podpowie, komu pisane jest, zostać przedsiębiorcą!

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w IV kwartale 2017 roku liczba osób pracujących w Polsce wynosiła 16,4 mln. Był to trzeci co do wielkości wynik w historii badania polskiego rynku pracy. Jednocześnie firmy z sektora HR zrekrutowały w tym okresie prawie 1,2 mln z osób, z których na etat zatrudniły tylko co trzeciego kandydata, o czym informują badania portalu www.pracuj.pl. Pozostała większość wybrała formę zatrudnienia tymczasowego, projektowego w oparciu o umowę zlecenie lub kontrakt na działalności gospodarczej. Czy to oznacza zmiany w stylu pracy Polaków?

Własna firma jest trendy
W ostatnim roku na polskim rynku pracy pojawił się nowy trend sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości na niekorzyść znanej wszystkim dotychczas pracy etatowej. Mianem tzw. „gig economy” określa się pracowników pracujących zdalnie dla kilku podmiotów jednocześnie. Nie należy mylić giggersów z osobami zainteresowanymi umowami śmieciowymi. Giggers posiada kompetencje i chce je dalej rozwijać. Zakłada własną działalność, bo w bardziej elastycznej formie zatrudnienia widzi potencjał – pracując „na swoim”, jednocześnie bierze udział w projektach różnych organizacji i czerpie z nich różnorodne doświadczenia. Poszerza zakres indywidulanej wiedzy. Coraz częściej przedsiębiorstwa wolą zatrudnić właśnie takiego wyspecjalizowanego podwykonawcę posiadającego własną działalność gospodarczą niż przyjąć pracownika na umowę o pracę.

Przedsiębiorczość się zmienia
Na fali zmian na rynku pracy, bacznie przyglądająca się losom przedsiębiorców Fundacja Tax Care rusza w Polskę z nowym cyklem warsztatów zatytułowanych „Przedsiębiorca 3.0 – pobierz aktualizację”. Podczas pierwszego spotkania w Gdyni, zarówno przyszli, jak i aktywni już właściciele firm będą mieli okazję poznać swoje nowe prawa i obowiązki wynikające z ostatnich zmian w prawie (między innymi split payment). Przyszli przedsiębiorcy z kolei poznają zakres czynności niezbędnych w trakcie rejestrowania firmy. Wszystkich uczestników z pewnością zainteresują wnioski z badania „Indeks przedsiębiorczości” realizowanego przy współpracy z Tax Care S.A. Jego celem jest zobrazowanie skłonności osób pracujących do zachowań przedsiębiorczych.

Przybywa osób decydujących się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Miliony Polaków mają już za sobą pierwsze doświadczenia w pracy na własny rachunek. Tworzą potężną grupę społeczną, a jednak rzadko bada się jej nastroje. Jako firma wspierająca interesy mikrofirm chcemy na bieżąco badać klimat wokół przedsiębiorczości w Polsce i zawczasu dostrzegać wszelkie oznaki niezadowolenia. Przedsiębiorczość jest na tyle ważna, że potrzebuje dobrej diagnozy i profilaktyki – mówi Adam Głos, Prezes Zarządu Tax Care S.A.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu zapraszamy już dziś do rejestracji pod poniższym linkiem: fundacja.taxcare.pl/konferencje/przedsiebiorca-3-0-pobierz-aktualizacje/

Pierwsze warsztaty z cyklu „Przedsiębiorca 3.0 – pobierz aktualizację” odbędą się 7 czerwca przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni o godzinie 10:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny w związku z tym liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej na stronie fundacja.taxcare.pl/szkolenia.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.