Wystawa Tomasza Krupińskiego OBRAZ – DŹWIĘK w Galerii GTS

26 Paź

Otwarcie wystawy Tomasza Krupińskiego odbędzie się 27 października, o godz.20:00, na dziedzińcu GTS, ul. W. Bogusławskiego 1 i potrwa do 15 listopada 2016 r. Wstęp wolny!

Za wydarzeniem OBRAZ – DŹWIĘK kryje się zderzenie dwóch osobowości artystycznych – malarza Tomasza Krupińskiego i muzyka Wojtka Mazolewskiego.

Obaj ze swobodą poruszają się w różnych stylach i konwencjach trudnych do jednoznacznego zdefiniowania, a wspólną płaszczyzną jest wielokierunkowa aktywność, kreatywność i tytaniczna praca. Wydarzenie obejmuje prezentację rzeźb, obrazów i obiektów dizajnerskich Tomasza Krupińskiego, skomplementowanych dźwiękiem instrumentów Wojtka Mazolewskiego.

Otwarcie nastąpi na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, gdzie artyści wykreują swoisty spektakl form, ognia i dźwięku. Wystawę będzie można oglądać w Galerii GTS do 15 listopada 2016.

Tomasz Krupiński jest jednym z „Nomadów” współczesnej sztuki. Wychował się w otoczeniu piękna krajobrazu supraskiego, w miejscu, które jest na styku kulturowym katolików, prawosławnych i polskich Tatarów. Odcisnęło to piętno na jego osobowości i znajduje odbicie w pracach artysty. Absolwent Malarstwa Gdańskiej ASP zajmuje się również rzeźbą, projektowaniem mebli i wnętrz, a jego monumentalne stalowe czółna w Parku Północnym w Sopocie stały się jego wizytówką. Artysta posługuje się z równym wyczuciem bogatą paletą materiałów: stalą, drewnem, kamieniem, żywicą, tworząc z nich rozpoznawalne formy. Tworzy w Gdańsku oraz w Cannes, a jego realizacje można odnaleźć w Amsterdamie, Cannes, Gstaad, Katarze i wielu innych miejscach na całym świecie.

Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.