Wspólnie przeciw białaczce

5 Gru

Ponad 100 uczelni wyższych z 43 miast Polski łączy siły, aby wspólnie z Fundacją DKMS pomóc chorym na raka krwi. Ogólnopolska akcja rejestracji studentów w roku akademickim 2013/2014 odbędzie się w dniach 11-12 grudnia pod hasłem: „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”.

Już niespełna tydzień dzieli nas od finału akcji Dla Ciebie to pięć minut, dla Kogoś to całe życie – kontynuacji projektu Studenci wspólnie przeciw białaczce. Ponad 100 uczelni wyższych z całej Polski łączy siły, aby pomóc chorym na raka krwi. Ogólnopolska akcja rejestracji studentów zawita również do Gdańska.

W środę i czwartek, 11 i 12 grudnia, odbędą się Dni Dawcy Szpiku, podczas których każdy zainteresowany będzie mógł zostać potencjalnym dawcą. Przedstawiciele Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska będą rezydować na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w godzinach 11:00-18:00.

Projekt Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie ma również charakter edukacyjny. Jednym z kluczowych aspektów projektu jest przekazanie wiedzy na temat:

• problematyki dawstwa szpiku kostnego w Polsce,

• bycia potencjalnym dawcą,

• dojrzałości w momencie rejestracji jako potencjalny dawca.

Dziś, tj 06. grudnia od 15:00 do 19:00 w GCH Manhattan odbywa się akcja informacyjna. Zapraszamy na nią wszystkich mających wątpliwości, pytania, chcących poznać Fundację DKNS i jej zadania.

Dzięki akcji Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie uda się pomóc kolejnym osobom walczącym z rakiem krwi. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w dniach 11-12 grudnia w godzinach 11:00 – 18:00 w następujących punktach:

Uniwersytet Gdański

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych (parter)

Adres: ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Miejsce: Gmach główny

Adres: ul. Łąkowa 1/2, Gdańsk

Politechnika Gdańska

Miejsce: Gmach główny (hol)

Adres: ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk

Gdański Uniwersytet Medyczny

Miejsce: Collegium Biomedicum

Adres: ul. Dębinki 1, Gdańsk

 >>DOŁĄCZ DO AKCJI NA FACEBOOKU<<

plakat-dkms-173981

Patronami medialnymi, oprócz portalu my3miasto.pl, są: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk oraz „Dziennik Bałtycki”.

One Reply to “Wspólnie przeciw białaczce”

  1. Każdy kto wspiera tę ważną inicjatywę, jest dla mnie Człowiekiem o dużej emaptii. Nigdy nie wiemy kogo następnego dotknie zły los…Wasz portal naprawdę dociera wszędzie, gdzie się bawią, ale też tam, gdzie toczą się naprawdę ważne sprawy. Wzrusza mnie to. Dziękuję Wam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.