Wodna Fiesta 2017

15 Maj

W ten jeden wyjątkowy majowy weekend pod wspólną marką „Wodna Fiesta 2017” mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami do Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą „Fête du Nautisme” i gromadzi corocznie 300 tys. fanów, zawita po raz drugi do woj. pomorskiego.

Jak przekonuje koordynatorka „Wodnej Fiesty 2017” – Dorota Dajkowska, każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego, lub w promocyjnej cenie, skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji.. Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już dziś związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem czy windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w woj. pomorskim – tłumaczy.

–  Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w woj. pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie. Zachęcamy mieszkańców Regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy – dodaje.

To nie wszystko. Na chętnych czekać będą wodne atrakcje, konkursy, wystawy przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń „Wodnej Fiesty 2017” w dniach 20-21 maja 2017 r. między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni, Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Dodatkowo aktywnie spędzimy czas na Wydarzeniach przygotowanych przez : Gdański Ośrodek Sportu (Żabi Kruk, Generał Zaruski), w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego (Gdańsk, Tczew, Hel), Gdańsk z Kajaka, Gdynia Sport, Sopot 34, ABCsurf, Wake Morotsport, Rewa Surf, Białe Żagle i Nauczsielatac.

WODNA FIESTA 2017
Termin: 20-21 MAJA
Miejsce: WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.