Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Sopocie militarnie

9 Sty

W niedzielę (11.01) w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tradycyjnie zagra również w Sopocie, każdy z mieszkańców będzie mógł podarować pieniądze, wziąć udział w licytacji i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach na świeżym powietrzu. To jedyna taka okazja w roku, by bezinteresownie pomóc i podarować pieniądze na diagnostykę w: pediatrii, onkologii, kardiochirurgii oraz dla godnej opieki medycznej osób w podeszłym wieku. 

Sztab WOŚP Sopot mieści się w budynku Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie przy ulicy Kościuszki 18/20. Tegoroczne obchody kwesty na rzecz organizacji zarządzanej przez Jurka Owsiaka zapowiadają się bardzo hucznie. W programie:

Plaża przed Grand Hotelem
godz. 10.00- 16.00: przejażdżki gąsienicowym sprzętem militarnym, wojskowy catering, pokazy pierwszej pomocy;

Zespół Szkół Handlowych w Sopocie (sopocki sztab)
godz. 10.00 – 19.00: kawiarenka, pokazy rugby, koszykówki, loteria fantowa, gry planszowe, internetowa aukcja;

Okolice molo – WOPR
godz. 10.00 – 15.00: mierzenie poziomu cukru we krwi, mierzenie cieśnienia tętniczego krwi oraz pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy

Plac Przyjaciół Sopotu
godz. 12.00 – 15.00: MotoOrkiestra – pokaz oraz wystawa aut klasycznych, historycznych oraz sportowych

Teatr Wybrzeże (Scena Kameralna)
godz. 12.00 – 15.00: Śpiewający Aktorzy
godz. 15.00: licytacja

Młodzieżowy Dom Kultury (al. Niepodległości 763)
godz. 15.00 – 19.00: pokazy taneczne, wokalistów, karate, zespoły gitarowe, zespoły młodzieżowe rockowe oraz Najważniejszy Gość tego dnia Zespół Green Tower z Gdyni – śpiewają covery: Dżemu, Perfectu, Claptona itp oraz własne utwory;
– kawiarenka – gofry, bigosik, babeczki ufundowane przez DR Oetker, ciasta, kawa, herbata (wszystkie zebrane środki zasilą konto Fundacji)
– licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko
– atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy
– Loteria
– Światełko do Nieba

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku (MDK)
– pomiary ciśnienia
– pomiary cukru
– edukacja zdrowotna w kierunku walki z cukrzycą
– pomiar BMI
– porady położnej
– ratownik – ćwiczenia i edukacja dzieci i młodzieży, ćwiczenia pierwszej pomocy

Fundacja DKMS – rejestracja potencjalnych dawców

Klub Underground (ul. Monte Cassino 60)
godz. 17.00: rozgrzewka z kwestą muzyczną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako pierwsi na scenie zaprezentują się zespoły Noesis i Soyuz. Na ekranach w drugiej sali pokazywane będą transmisje z całej Polski.
godz. 19.00: ster przejmuje Glenn Meyer i dla muzyków, którzy uczestniczą w Wielkiej Orkiestrze Jurka Owsiaka organizuje after party z jam sessions w tradycyjnym stylu „Żywe Środy”. Muzycy zjeżdżać będą z koncertów w różnych zakątkach regionu, więc impreza potrwa do późna w nocy.

Dodatkowo, na Allegro można licytować podarunki przekazane m.in. przez prezydenta Sopotu (pozytywka z lampionem), ERGO ARENĘ, firmę TREFL S.A. kluby sportowe: Trefl, Rugby Sopot, cukiernię Dekera i wiele innych.

Źródło: Materiały prasowe.

One Reply to “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Sopocie militarnie”

  1. Pełny szacunek dla tego śmiesznego faceta jakim jest Owsiak. Każdy skurwiel, który jest na nie….niech przekona się, jak to jest nie móc pomóc komuś bliskiemu, bo brak sprzętu ratującego. Ja to wiem…I znam takie maluchy, które dzieki Orkiestrze żyją. Popierajcie, propagujcie, pomagajcie. też to robię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.