Weekend po gdyńsku

20 Lip

Nadchodzący weekend w Gdyni będzie prawdziwie wakacyjny, kolorowy, rozśpiewany i pachnący morzem, a to za sprawą Festiwalu Kultur Świata Globaltica oraz Volvo Gdynia Sailing Days. Spragnieni zieleni mogą cieszyć się piknikową atmosferą imprezy na Kolibkach, a miłośnicy żeglarstwa podziwiać zmagania żeglarzy z gdyńskich wzniesień.

PIĄTEK
Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie!

XXII Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
– 21, 22, 23 lipca o godz. 20.00 na „Komedię omyłek” Williama Szekspira w reż. Tadeusza Bradeckiego. Rozdzieleni w dzieciństwie bracia spotykają się po latach. Nieśmiertelna klasyka i zjawiskowe kostiumy.

Rezerwacja biletów: Biuro Promocji czynne w godz. 9.00-16.00, tel.: 58 660 59 22. Kasa w siedzibie Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 14.00-20.00; tel.: 58 660 59 46. Kasa w Orłowie: 14.00-20.00, we wtorki nieczynna; tel.: 507 714 599. 

Volvo Gdynia Sailing Days 2017

Trwa 18. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days i jak zwykle obok rywalizacji na wodzie nie zabraknie atrakcji na lądzie.
W Żeglarskiej Stolicy Polski wystartuje ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów. Przez trzy tygodnie zawodnicy rywalizować będą w 21 klasach regatowych. Na wodzie zobaczymy medalistów mistrzostw świata i Europy, uczestników Igrzysk Olimpijskich, zawodników kadry narodowej seniorów i juniorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz amatorów, co udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla każdego. Na zwycięzców czeka 280 medali, 150 pucharów, nagród oraz wyróżnień.

SOBOTA

Joga na plaży
W wakacje Centrum Joga i Pilates zaprasza na wspólną praktykę jogi i pilatesu w soboty do 26.08 w godz. 8.30-9.30, na plażę przy Polance Redłowskiej.
Zajęcia są bezpłatne. Prowadzić je będą Małgorzata Stanisławska (joga) i Beata Oganowska (pilates).

Wakacje z modernizmem
22 lipca o godz. 14.00 odbędzie się kolejny z cyklu bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana.
Spacery prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia.

Spacery z przewodnikiem Szlakiem Legendy Morskiej Gdyni

„Wakacje Morskie Gdyni” to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. Spacery startują w każdą letnią sobotę do 19 sierpnia o godz. 10.00 spod Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

W trakcie spacerów uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. Wydarzenie jest przyjazne rodzinom.
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska.
Więcej na www.facebook.com/legendamorskagdyni.

Teatralne Lato w Centrum

Centrum Kultury, w ramach Teatralnego Lata w Centrum, zaprasza:
– 22 lipca o godz. 12.00 i 16.00 oraz 23 lipca o godz. 12.00 na spektakl „Rybki. Historia gdyńskiej miłości” w reż. Tomasza Podsiadłego (Gdyńskie Centrum Filmowe, Patio). Oglądając spektakl, przekonacie się, że słynne Rybki skrywają niesamowitą historię miłosną.

Wakacje w Experymencie

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie. Tym razem będzie to weekend botaniczny. Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi. Szczegóły na experyment.gdynia.pl.

NIEDZIELA

Koncert na Kamiennej Górze

Centrum Kultury zaprasza 23 lipca o godz. 16.00 na Kamienną Górę na koncert z cyklu „Muzyka Promenadowa”. Wystąpią: Karolina Klawitter, Krzysztof Bobrzecki, Amber String Quartet. Wstęp wolny.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Dunkierka”, „Paryż może poczekać”, „21 x Nowy Jork” i „Alibi.com” – aż cztery nowe filmy można już oglądać w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. W repertuarze są też ciekawe propozycje dla najmłodszych widzów oraz ostatnie bezpłatne projekcje w ramach Festiwalu Filmów Żeglarskich.

Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. W Kinie Studyjnym GCF przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła. Bilety kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy).

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.