Uniwersytet dla dzieci prowadzony przez … dzieci

21 Wrz

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oraz Polska Akademia Dzieci zapraszają uczniów
w wieku 6-12 lat wraz ze swoimi nauczycielami do udziału w kolejnej edycji Wykładów Małego
i Dużego Naukowca.

Polska Akademia Dzieci to jedyny uniwersytet dla dzieci, w którym są one … jednocześnie studentami i wykładowcami. Zupełnie jak na uniwersytecie dla dorosłych, dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczestniczą w zajęciach podzielonych na semestry – letni i zimowy, w trakcie których odbywa się osiem spotkań. Podczas każdego z nich swoimi pasjami – naukowymi, sportowymi, muzycznymi i innymi, mali naukowcy dzielą się ze swoimi rówieśnikami.

W trakcie wykładu inauguracyjnego, który odbędzie się 27 października, swoją prezentację pod ciekawym tytułem „Rok dzikiej klasy” zaprezentują uczniowie klasy IIIa z Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Czekamy na zgłoszenia małych naukowców na kolejne wykłady. Chętnych, którzy zaprezentują się podczas Wykładów Małego i Dużego Naukowca mogą zgłaszać nauczyciele, którzy wcześniej zarejestrują klasy do udziału w spotkaniach w semestrze zimowym – mówi Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki EXPERYMENT.

W Wykładach Małego i Dużego Naukowca – jak sama nazwa wskazuje, biorą udział również dorośli naukowcy.

Małgorzata Daniluk: – W semestrze zimowym 2017 / 2018 wśród Dużych Naukowców zaprezentują się m.in: Katarzyna Rosińska, autorka projektu „Dzika Klasa”, dr Elżbieta Sontag z Pracowni Entomologii Ewolucyjnej i Muzeum Inkluzji w Bursztynie oraz Wydziału Biologii UG oraz Łukasz Grosz, absolwent Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody, Wydziału Biologii UG, edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT.

Pierwsza edycja Wykładów Małego i Dużego Naukowca odbyła się w 2014 roku – od tego czasu
w zajęciach wzięło udział ponad 2000 uczniów trójmiejskich szkół.

– Dla młodych ludzi występ na scenie przed kilkuset rówieśnikami, odpowiadanie na ich często trudne i wnikliwe pytania, to ogromne przeżycie, które jednocześnie buduje ich pewność siebie i jest świetną lekcją prezentacji – dodaje Małgorzata Daniluk.

Co należy zrobić, aby zarejestrować swoją szkołę do udziału w Wykładach Małego i Dużego Naukowca?

– Aby wziąć udział w Wykładach, należy wysłać zgłoszenie na adres biuro@experyment.gdynia.pl, w którym szkoła podaje dane – imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres mailowy opiekuna grupy, która weźmie udział w wykładzie wraz z liczbą towarzyszących mu uczniów (maksymalnie 50 uczniów z jednej szkoły) – wyjaśnia Małgorzata Daniluk.

Zgłoszenia do udziału w Wykładach Małego i Dużego Naukowca 2017/2018, będą przyjmowane od poniedziałku, 25 września 2017r. do wyczerpania miejsc.

Udział w Wykładach Małego i Dużego Naukowca jest bezpłatny, ale należy zadeklarować uczestnictwo grup w spotkaniach całego semestru. Wykłady odbywają się w piątki, w godz. od 12.00 do 13.00 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Więcej informacji można uzyskać na stronie experyment.gdynia.pl w zakładce Polska Akademia Dzieci.

Fot.tyt.: Wykłady Małego i Dużego Naukowca.
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.