Jaka jest Twoja gdańska historia?

4 Lip

W ramach V Światowego Zjazdu Gdańszczan Muzeum Gdańska będzie zbierać pamiątki związane z życiem dawnych i współczesnych pokoleń gdańszczan. Podziel się fotografiami, dokumentami czy listami, które mogą trafić na wystawę o Gdańsku. Pamiątki będą przyjmowane w czasie zjazdu w Mobilnym Muzeum Gdańska na Zielonym Moście.

Dzielić się swoją historią mogą nie tylko dawni mieszkańcy Gdańska czy ci mieszkający tu od lat, ale i osoby, które przybyły do naszego miasta całkiem niedawno.

Podczas tegorocznej edycji zjazdu chcemy przyglądać się naszej tożsamości. Nie można określić tego, kim jesteśmy, bez spojrzenia w bliższą i dalszą przeszłość – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.  Chcemy powspominać, przywołać osobiste historie mieszkańców, których świadkiem jest Gdańsk. Niech to będzie okazja do zobaczenia, jak się zmieniliśmy, i jak zmieniło się nasze miasto.

Przekaż swoje gdańskie historie pokoleniom!

Muzeum Gdańska przyjmie w depozyt lub wykona kopie cyfrowe przyniesionych przedmiotów. Najciekawsze z pamiątek wykorzystane zostaną przy tworzeniu nowej wystawy stałej w planowanej siedzibie głównej Muzeum Gdańska przy ulicy Rycerskiej.

– Jeśli posiadasz fotografie, albumy, dokumenty, listy i pamiętniki związane z osobistymi losami Twojej gdańskiej rodziny, przywieź je na V Światowy Zjazd Gdańszczan do Mobilnego Muzeum Gdańska. Na miejscu pracownicy Muzeum przyjmą wykonają ich cyfrową kopię i zwrócą pamiątki darczyńcom, albo przyjmą je do muzealnej kolekcji. Czekamy na Twoje historie! – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Możliwość zaprezentowania i przekazania pamiątek będzie możliwa na Zielonym Moście w Mobilnym Muzeum Gdańska w dniach 6–8 lipca 2018 r., w godzinach 10:00–18:00. W przypadku dużego zainteresowania akcją mogą nastąpić drobne opóźnienia w wykonywaniu kopii cyfrowych przyniesionych obiektów.

Zbiórka trwa cały rok!

Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek lub umożliwieniem wykonania ich cyfrowych kopii po V Światowym Zjeździe Gdańszczan są proszone o kontakt pod numerem telefonu +48 519 486 653 / +48 512 418 757 lub e-mailem: historia@muzeumgdansk.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.