Trofeum UEFA EURO U21 zawitało do Gdyni

7 Kwi

Dokładnie na 70 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 w Gdyni zaprezentowano puchar, który już w czerwcu trafi do najlepszej młodzieżowej reprezentacji Starego Kontynentu. W wydarzeniu Trophy Handover wzięli udział prezydenci Miast Gospodarzy oraz Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przed uroczystym przekazaniem trofeum odbył się panel dyskusyjny, którego głównym tematem były największe wyzwania Miast Gospodarzy przy organizacji czerwcowych mistrzostw w kontekście rosnącego zainteresowania turniejem. W debacie wzięli udział: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Tychów Andrzej Dziuba, pełnomocnik prezydenta Krakowa Janusz Kozioł, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Istotą projektu o tak dużej skali i zainteresowaniu jest to, by grać „zespołowo”. Każde z Miast Gospodarzy, w tym Gdynia, ma doświadczenie w organizacji dużych eventów, ale rzadko są to tak złożone i szerokie przedsięwzięcia, wymagające kooperacji aż sześciu miast – zauważył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Promocję turnieju w naszym mieście rozpoczęliśmy już na rok przed pierwszym gwizdkiem, gdy zorganizowaliśmy turniej One Year To Go. Od tamtego czasu prowadzimy intensywne działania m.in. w szkołach, gdzie odbywają się liczne konkursy i turnieje przeznaczone dla uczniów – dodał.

Nasze EURO
Po zakończeniu panelu dyskusyjnego i oficjalnym przekazaniu trofeum przedstawiciele Miast Gospodarzy oraz prezes PZPN przenieśli się na Skwer Kościuszki, czyli pierwszy przystanek akcji promocyjnej „Nasze EURO”, której zadaniem jest przybliżenie czerwcowej imprezy mieszkańcom.

Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 to wielkie sportowe wydarzenie, do którego dojdzie na naszych stadionach, stworzone przez nasze miasta i naszych mieszkańców, przepełnionych naszymi najlepszymi narodowymi cechami: otwartością, zaangażowaniem, chęcią działania, gościnnością. Stąd pomysł na wspólną akcję „Nasze EURO” – wyjaśnił Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

W ustawionym na Skwerze Kościuszki EUROtrucku można było skorzystać z wielu atrakcji związanych z czerwcowym turniejem. Promocyjna ciężarówka „Nasze EURO” do końca czerwca pojawi się we wszystkich Miastach Gospodarzach. Będzie wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – w najbliższym czasie (10-12 kwietnia) odwiedzi wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w Gdańsku, natomiast 6 maja EUROtruck pojawi się na Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim.

Bałkańsko-iberyjska grupa
Na mogącym pomieścić 15 tysięcy kibiców Stadionie Miejskim w Gdyni rywalizować będą drużyny grupy B: Portugalia, Hiszpania i Macedonia (czwarty zespół, Serbia, wszystkie mecze rozegra w Bydgoszczy). W przeszłości na nowoczesnym gdyńskim obiekcie gościły m.in. piłkarskie reprezentacje Urugwaju i Irlandii, a także młodzieżowa reprezentacja Polski, jednak czerwcowe mecze będą zdecydowanie najbardziej prestiżowymi wydarzeniami w sześcioletniej historii stadionu.

Bilety już w sprzedaży
Otwarta sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 wystartowała 21 lutego 2017 roku i prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej u21poland.kupbilet.pl. Na 21 spotkań turnieju udostępniono łącznie ok. 330 tysięcy wejściówek w dwóch kategoriach, których ceny zaczynają się już od 15 złotych.

Jedna osoba może zakupić maksymalnie osiem biletów na każde spotkanie mistrzostw. Obowiązuje zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego warto się pospieszyć.

Istnieje również możliwość zamówienia biletów dla grup zorganizowanych (w przypadku meczów rozgrywanych w Gdyni dystrybucja odbywa się poprzez Pomorski Związek Piłki Nożnej – pierwszeństwo mają dzieci i młodzież szkolące się w klubach).

Fot.tyt.: gdyniasport.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.